Női röpi Extraliga: Békéscsabán nyert a Nyíregyháza

2019.11.21. 19:45
A Nyíregyháza háromszettes mérkőzésen idegenben győzte le a Békéscsabát a női röplabda Extraliga csütörtöki mérkőzésén.

Az idényt hat sikerrel kezdő vendégcsapat ezzel továbbra is az élen áll, a hazai együttes pedig maradt a harmadik.

RÖPLABDA
NŐI EXTRALIGA, ALAPSZAKASZ

RÖPLABDA

SWIETELSKY-BÉKÉSCSABAI RSE–FATUM-NYÍREGYHÁZA 0:3 (–19, –18, –26)
Békéscsaba, 1200
néző. Vezette: Halász Enikő, Vári Péter BÉKÉSCSABA: Glemboczki 6, Pekárik 6, Dapic 8, KLARIC 19, BODNÁR 7, Evans 4. Csere: Molcsányi (liberó), Fábián, Szedmák, Sebestyén. Edző: Vasja Samec Lipicer
NYÍREGYHÁZA: G. FRANCESCO, LYMAREVA 16, Lászlop 2, Inneh-Varga 11, Pilar 15, PINTÉR 14. Csere: TÓTH F. (liberó), Koseková, Ralitsa. Edző: Hollósy László
Az eredmény alakulása. 1. szett: 0:3, 2:3, 2:5, 4:5, 4:7, 7:12, 15:18, 15:20, 19:22. 2. szett: 1:3, 6:5, 8:8, 11:8, 12:13, 15:13, 16:23. 3. szett: 4:1, 8:3, 11:11, 15:13, 16:16, 21:17, 21:20, 22:22, 25:24, 25:26.
Vasja Samec Lipicer:
– A legerősebb csapat ellen játszottunk. Sok hibát vétettünk, sokszor mi ajándékoztunk pontot a nyíregyháziaknak. Világklasszis külföldi játékosok ellen kellett felvenni a harcot. Az akarással nem volt baj, előremutató volt a játékunk. Még javíthatunk, hiszen a szezon elején vagyunk.
Hollósy László: – Jó mérkőzést játszottunk. Tudtuk, merre kell vinni a támadásokat, ebben jó volt a csapat. A sikerünk kulcsa az, hogy kontrollálni tudtuk a mérkőzést. A harmadik szett egy kicsit dadogott, a sebességünk nem volt megfelelő, de ekkor is helyén volt a lányok szíve. Egyre jobb lesz a közösségünk.