Női röplabda Extraliga: a Vasas legyőzte és megelőzte a Békéscsabát

D. Á.D. Á.
2019.12.07. 22:42
A női röplabda Extraliga szombati játéknapján a Vasas Óbuda idegenben 3:1-re legyőzte a Békéscsabát. A másik mérkőzésen az UTE 3:0-s sikert aratott a Jászberényi RK ellen.

A Békéscsaba hazai pályán sem bírt a Vasas Óbudával, amely négy szettben 3:1-re győzött. A budapesti csapat sikerével megelőzte aktuális ellenfelét a tabellán.

Ennél is simábban végződött a Jászberényi RK és az UTE mérkőzése – a vendégek három szettben lezárták a találkozót.

NŐI EXTRALIGA
SWIETELSKY-BÉKÉSCSABAI RSE–VASAS ÓBUDA 1:3 (–23, –23, 20, –21)
Békéscsaba, 1200 néző. Vezette: Árpás Krisztina, Adler László
BÉKÉSCSABA: Jerkov 12, PEKÁRIK 12, Dapic 14, Klaric 15, Bodnár 2, Evans 3
Csere: MOLCSÁNYI (liberó), Szedmák, Fábián, Bodovics 4
Edző: Vasja Samec Lipicer
VASAS: KOSTELANSKÁ 14, KALICSANIN 20, Villám L. 10, TÖRÖK K. 17, Abdulazimova 15, Ana Tiemi 2
Csere: Mihály (liberó), Gyimes, Dékány, Bleicher, Kjelstrup
Edző: Jakub Gluszak
Az eredmény alakulása. 1. szett: 2:7, 6:12, 13:16, 16:21, 21:21. 2. szett: 6:1,
8:5, 13:8, 13:11, 16:12, 19:22, 22:23. 3. szett: 3:0, 3:3, 7:4, 8:7, 13:10, 13:12,
20:14, 24:18. 4. szett: 2:1, 2:4, 5:4, 7:12, 10:12, 11:17, 16:19, 16:21.
Vasja Samec Lipicer: – Jerkov érkezésével új szintre lépett a csapat. Kemény mérkőzésre számítottam, ez be is igazolódott. Apró dolgokon múlt a végeredmény, Budapesten sikerült győznünk, most nem. A Vasas magas színvonalon játszott, amit a hazai nagy sorozat közepette is folyamatosan eredményesen hoz.
Jakub Gluszak: – Elégedett vagyok a csapat teljesítményével, főleg a védekezésünk és a blokkmunkánk volt hatékony. Fontos volt ez a meccs számunkra, már csak a tabellán elfoglalt helyezésünk miatt is. Végül egy kétórás, szoros találkozón sikerült nyernünk a csabai barlangban.

JÁSZBERÉNYI RK–UTE 0:3 (–20, –13, –16)