Női röpi Extraliga: továbbra is veretlen a Nyíregyháza

MTI MTIMTI MTI
2019.11.14. 19:47
Az előző idényben ezüstérmes Fatum Nyíregyháza hazai pályán könnyedén, 3:0-ra legyőzte az Újpestet a női röplabda Extraliga csütörtöki mérkőzésén.

A meccs legeredményesebb játékosa a Magyar Kupában címvédő hazaiak feladóátlója, Varga Elizabet volt 15 ponttal.

Hollósy László listavezető csapatának ez volt az ötödik bajnokiján az ötödik győzelme, míg az újpestiek a hatodik találkozójukon az ötödik vereségüket szenvedték el.

RÖPLABDA
NŐI EXTRALIGA, ALAPSZAKASZ
Fatum Nyíregyháza–UTE 3:0 (14, 20, 16)
Nyíregyháza, 1200 néző. V: Vári, Adler.
NYÍREGYHÁZA: Francesco 2, LIMAREVA 13, Lászlop 7, INNEH-VARGA 15, PILAR 11, PINTÉR 11. Csere: Tóth F. (liberó). Edző: Hollósy László
UTE: KOJDOVÁ 10, Nagy V. 4, Sánchez 2, Chase 5, Carabali 1, Bagyinka 1. Csere: Maurer (liberó), Ancsin, Lacombe 5, Nikics 1, Yurtsever 1. Edző: Kántor Sándor.
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 2:0, 7:2, 11:5, 12:8, 16:10, 24:11. 2. játszma: 5:0, 9:2, 10:7, 15:11, 18:12, 22:15. 3. játszma: 1:2, 4:2, 7:4, 8:7, 14:9, 18:11, 23:14.
Hollósy László:
– Ezt a győzelmet egy nagyon kedves barátomnak ajánlom, aki rengeteg munkát tett bele. Büszkeséggel tölt el, hogy hol tartunk, de rengeteget kell még dolgozni. Ha oda tudunk figyelni, szépen játszunk, ezt azonban továbbra is magas szinten kell tartani.
Kántor Sándor: – Az ilyen alacsony csapatnak, mint a miénk, az lehetne az előnye, hogy jól nyit és jól mezőnyözik, ám mi ezt nem tudtuk végrehajtani. Rosszul szerváltunk és sokkal agresszívabb röplabdát játszott a Nyíregyháza, amivel nem tudtuk felvenni a versenyt.

Az állás: 1. Nyíregyháza 15 pont/5 mérkőzés, 2. 1. MCM-Diamant Kaposvár 12/5, 3. Békéscsabai RSE 11/5, 4. Vasas Óbuda 9/4, 5. Jászberény VT 5/5, 6. MTK Budapest 3/5 (5–14), 7. UTE 3/6 (6–17), 8. Hungast Haladás 2/5