Női röpi Extraliga: simán nyert a Kaposvár és a Csaba is

MTI MTIMTI MTI
2019.11.15. 20:41
A Kaposvár és a Békéscsaba is sima győzelmet aratott a női röplabda Extraliga pénteki játéknapján.

A Kaposvár otthon az MTK Budapest, a Békéscsaba idegenben a Jászberény csapatát győzte le háromszettes találkozón.

RÖPLABDA
NŐI EXTRALIGA, ALAPSZAKASZ
1. MCM-Diamant Kaposvár–MTK Budapest 3:0
(17, 24, 14)
Kaposvár Aréna, 500 néző. V.: Horváth M., Tillmann.
KAPOSVÁR: KLISZURA 16, Djurics 8, TÁLAS 7, Szűcs K. 9, SIPIC 8, MATICS 10. Csere: Szpin (liberó), Hegyi, Kalmár 3, Németh Zs. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics
MTK: Durst 1, TAKÁCS D. 9, Zólyomi 5, Vezsenyi, Kiss G. 2, Király 6. Csere: Nagy F., Szalai (liberók), Lesi 1, Godó, PETŐVÁRY 10. Vezetőedző: Tóth Gábor
Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:4, 16:14, 21:15. II. játszma: 8:6, 13:16, 15:21. III. játszma: 8:4, 16:7, 21:14.
Szasa Nedeljkovics:
– Sokat kivett belőlünk a múlt heti két mérkőzés, ami meglátszott a mai teljesítményünkön. A második szettben azonban így is tudtunk újítani.
Tóth Gábor: – Kísértett minket a Haladás elleni meccs. Nagy kár a második játszmáért, de úgy gondolom, így is partban voltunk egy négybe igyekvő csapattal.

Jászberény VT–Békéscsabai RSE 0:3 (–22, –24, –15)
Jászberény, 300 néző. V: Halász E., Soltész
JÁSZBERÉNY: Mészáros Zs. 1, Silchenkova 7, Borsos 2, Ventura 9, TÓTH E. 10, Bulajics 2. Csere: Radomszki, Piatek (liberók), Faragó F. 1, Szerényi. Vezetődző: Makai Péter
BÉKÉSCSABA: Glemboczki 6, Pekárik 8, DAPIC 12, KLARIC 12, BODNÁR 11, Evans 5. Csere: Molcsányi (liberó), Sebestyén, Szedmák. Vezetőedző: Vasja Samec Lipicer
Az eredmény alakulása: 1. játszma: 1:4, 5:5, 6:9, 9:12, 11:15, 15:17, 17:20, 20:22. 2. játszma: 2:3, 4:6, 6:9, 7:13, 9:16, 10:20, 12:23. 3. játszma: 3:2, 5:5, 6:9, 7:13, 10:14, 13:17, 15:21
Makai Péter: –
Az első szett még tapogatózó játékot hozott, mindenki próbálta megtalálni a másik gyengepontját. Annak ellenére is többet vártam a találkozótól, hogy az első számú feladóm, Shafagat Alishanova sajnos nem állt a rendelkezésünkre. Eleinte nyitásfogadásban, támadás-befejezésben még jól dolgoztunk, aztán viszont kiütközött a rutintalanság. A Békéscsaba azt játszotta, amire számítottunk, sajnos védekezésben fegyelmezetlenek voltunk és a 3:0-s vereségünkhöz nagyban hozzájárult az is, hogy a „nagyágyúink” gyengén teljesítettek.
Vasja Samec Lipicer: – Az eredmény alapján úgy tűnhet, hogy könnyű mérkőzés volt, de nem így éltem meg. Nagy szerencsénk volt, hogy nagy nehezen meg tudtuk nyerni az első szettet. Ezután sem változott sokat a játékunk színvonala, a Jászberény ugyanakkor a második játszmától többet hibázott és elvesztette az önbizalmát.

RÖPLABDA

Az állás: 1. Nyíregyháza 15 pont/5 mérkőzés (15-3), 2. 1. MCM-Diamant Kaposvár 15/6 (16-4), 3. Békéscsabai RSE 14/6, 4. Vasas Óbuda 9/4, 5. Jászberény VT 5/6, 6. UTE 3/6 (6-17), 7. MTK Budapest 3/6 (5-17), 8. Hungast Haladás 2/5