Női röpi: a Vasas nyerte a döntő első mérkőzését

MTI MTIMTI MTI
2019.04.22. 22:15
A Vasas nagy csatában, 3:2-re legyőzte hétfőn a Nyíregyházát a női röplabda Extraliga döntőjének első mérkőzésén.
A Vasas legyőzte a Nyíregyházát a döntő első meccsén (Fotó: Török Attila) – GALÉRIÁNKAT A KÉPRE KATTINTVA MEGTEKINTHETIK!

A Vasas 2013-ban, a nyírségiek 2007-ben nyertek legutóbb bajnoki aranyérmet, így mindkét fél felfokozott állapotban várta a döntő első, budapesti mérkőzését.

A nyitójátszmában a csapatok remek támadójátékot mutattak be, a kevés hiba nagy része nyitásrontásból adódott. A fővárosiak azzal kerültek előnybe, hogy a magas színvonalú szett hajrájában többször eredményesen blokkolták az ellenfél ütőit.

A második szakasz is hatalmas csatát hozott, a kupagyőztes nyíregyháziak elsősorban annak köszönhették egyenlítésüket, hogy sokkal precízebben röplabdáztak, a kulcspillanatokban pedig kevesebbet hibáztak, mint a Vasas játékosai.

A harmadik felvonásban is a nyírségiek akarata érvényesült: ütőerőben egyértelműen a Vasas fölé nőttek, és az előzőekhez képest viszonylag simán fordították meg a mérkőzés állását.

A negyedik játszmában sokáig szoros volt a küzdelem, a hajrában a fővárosiak a magyar válogatott Dékány Bernadett vezérletével riválisuk fölé tudtak kerekedni, és döntő szettre mentették az összecsapást.

A rövidített játékrész megint jó ideig szoros küzdelmet hozott – a térfélcserénél eggyel vezetett a Vasas –, majd a hajrá Dékány nagyszerű teljesítményével megint a hazaiaké lett.

A mérkőzés után a játékvezetőkkel vitatkozó Hollósy Lászlót, a nyíregyháziak vezetőedzőjét kizárták, aminek következtében a második összecsapáson biztosan nem ülhet le a kispadra, és mivel korábban már volt hasonló esete, elképzelhető, hogy hosszabb eltiltásra is számíthat.

A párharc második összecsapását szerdán rendezik Nyíregyházán.

RÖPLABDA
NŐI EXTRALIGA
DÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

VASAS ÓBUDA–FATUM-NYÍREGYHÁZA 3:2 (23, –21, –19, 19, 11)
Folyondár u., 600 néző. V: Tillmann, Vári
VASAS: TÖRÖK 16, LOPES DA SILVA 8, Kostelanská 14, DÉKÁNY 21, Abdulazimova 8, TIEMI 4. Csere: Bozicevic (liberó), Mihály, Ambrosio 1
Edző: Jakub Gluszak
NYÍREGYHÁZA: White 12, G. Francesco, MATICS 9, Kalicsanin 8, INNEH-VARGA 25, BRISEBOIS 25. Csere: Tóth F. (liberó), Szabó L., Lászlop, Mayfield 1
Edző: Hollósy László
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 2:1, 7:8, 9:12, 18:19, 23:20, 24:22. 2. játszma: 3:2, 4:7, 7:10, 11:15, 16:15, 19:21, 21:24. 3. játszma: 2:4, 7:10, 12:16, 17:20, 19:24. 4. játszma: 2:1, 4:6, 8:6, 12:9, 17:15, 24:19. 5. játszma: 2:0, 5:6, 9:7, 9:9, 14:9
Jakub Gluszak: –
Jól kezdtünk, s bár a második játszmában közel jártunk a szett megnyeréséhez, sok könnyű hibát követtünk el. A harmadik felvonásban egyáltalán nem azt játszottuk, amit tudunk, de aztán a negyedik felétől megint megtaláltuk a ritmust, és megállítottuk a támadást a négyes pozícióból. Változtattunk a blokkban és védekezésben, ezért is javultunk fel.
Hollósy László: – Nagyon büszke vagyok a csapatra, hiszen szépen felkészültünk, és látszott, hogy működött a kitalált taktika. Sajnálom, hogy a negyedik szettben nem játszottunk elég bátran ahhoz, hogy befejezzük, de a meccs biztató a folytatásra nézve, hogy igenis pariban vagyunk a Vasassal. Ritmusból jövünk, jó formában vannak a csajok fizikailag és mentálisan is. Az ötödik játszma lutri.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 Vasas javára.

A BRONZMECCSEN

A Békéscsaba hazai pályán 3–0-ra legyőzte az UTE csapatát a női röplabda Extraliga bronzéremért zajló párharcának első, hétfői mérkőzésén. Az elmúlt öt idényben bajnok csabaiak legeredményesebb játékosa a 26 pontos montenegrói ütő, Nikoleta Perovics volt. Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc második mérkőzését szerdán rendezik a fővárosban.

A 3. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
SWIETELSKY-BÉKÉSCSABAI RSE–UTE 3:0 (13, 22, 22)
Békéscsaba, 1200 néző. Vezette: Horváth Miklós, Szabó Péter
BÉKÉSCSABA:
Bodovics 4, PEROVICS 26, Mlinar 9, Bodnár 9, TÁLAS 8, Ivanovics 6. Csere: MOLCSÁNYI, Szpin (liberók), Glemboczki, Medics 2
Edző:
Paul Bogdan
UTE
: Fortuna 6, Carabali, VÁLDEZ 6, Liliom 3, Paradzik 6, Bagyinka. Csere: Hoque, Koszjak (liberók), Kovács L. 4, Crittenden 4, Bleicher R., Nagy V. 2
Edző:
Kántor Sándor
Az eredmény alakulása. 1. szett:
4:1, 9:5, 14:6, 23:10. 2. szett: 4:4, 8:4, 15:8, 21:21, 23:21. 3. szett: 6:1, 7:7, 11:7, 11:12, 16:14, 17:20, 23:21.
Paul Bogdan:
– A nyíregyháziaktól elszenvedett verség után nagyon készült egész héten a csapat, már csak az Újpestre koncentrált. Értelemszerűen csakis a bronzérem lehet most már számunkra az elfogadható, amiért sokat tett a gárda hétfőn. Az a célunk, hogy lehetőleg három mérkőzés alatt megszerezzük a harmadik helyet.
Kántor Sándor:
– Az első szettet nagyon elengedtük. A Békéscsaba hazai pályán erőröplabdát játszott, négyes ütőik remekeltek. Nálunk főleg a nyitásfogadások voltak gyengék, de ezzel még korántsem zárult le a bronzérmért folyó csata.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Békéscsaba javára.