Férfi röplabda KEL: megszületett a Barcika első sikere

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2017.10.27. 17:44
A Kazincbarcika 3:0-ra legyőzte a horvát Mladost Ribola Kastela csapatát a férfi röplabda Közép-európai Liga alapszakaszának pénteki játéknapján, Nyitrán.

A borsodiak két vereség után először nyertek a regionális nemzetközi sorozat mostani idényében. A mezőny legeredményesebb játékosa a válogatott Szabó Dávid volt 17 ponttal.

A Vegyész RC szombaton a torna házigazdájával, a szlovák VKP Bystrina SPU Nitra együttesével találkozik.

RÖPLABDA
Férfi Közép-európai Liga, alapszakasz

VEGYÉSZ RC KAZINCBARCIKA–MLADOST RIBOLA KASTELA (horvát) 3:0 (18, 22, 16)
Nyitra. V: Seifried, Miklosic (szlovénok)
KAZINCBARCIKA: Páez Díaz 4, Milev 9, Banai 6, Szabó D. 17, Mészáros 11, Juhász P. 10. Csere: Gebhardt, Dudás (liberók), Kozsla, Toronyai, Blázsovics 1. Edző: Daniel Oravec
KASTELA: A. Giljanovic, Ruiz 8, Norman 9, Sestan 14, Peric 2, Visic 2. Csere: Pervan (liberó), Kulusic, M. Glaurdic, Scerbakov. Edző: Ivan Rancic
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 6:4, 8:7, 12:8, 16:13, 22:17. 2. játszma: 1:3, 6:8, 12:12, 14:16, 21:21. 3. játszma: 2:3, 7:8, 13:9, 16:9, 21:13
Daniel Oravec:
– A győzelem volt a célunk, és szerencsére sikerült is nyernünk. Uraltuk a mérkőzést, az első és a harmadik játszmát magabiztosan hoztuk, és bár a második szettben sokáig vezetett az ellenfél, azt is sikerült megnyernünk. Megérdemeltnek érzem a sikerünket.
Ivan Rancic: – Sajnos ezúttal sem tudtuk átlépni a saját árnyékunkat. Ellenfelünk megérdemelten győzött, mert kevesebbet hibázott.