Férfi röpi Eb-selejtező: kétszettes előnyről kaptunk ki Svájctól

MTI MTIMTI MTI
2019.01.05. 17:52
A magyar férfi röplabda-válogatott 3:2-re kikapott Svájctól az Európa-bajnoki selejtező ötödik fordulójában szombaton, így már csak matematikai esélye maradt a továbbjutásra.
A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

A kazincbarcikai összecsapásnak annak tudatában vágott neki a román Bogdan Tanase irányította magyar együttes, hogy amennyiben nem szerez pontot – azaz 3:0-s vagy 3:1-es vereséget szenved –, biztosan lemarad a kontinenstornáról.

Az első szettben nyitásfogadásban, a másodikban pedig támadáshatékonyságban kerekedett ellenfele fölé a hazai csapat, ám a svájciak 2:0-s hátrányban sem adták fel, és végül győzelemmel zárták a 2 óra 12 perces meccset. Szoros vereségével a magyar válogatott egy pontot szerzett, így megőrizte matematikai esélyét a továbbjutásra.

A mieink augusztusban 3:2-re kikaptak Macedóniától, 3:2-re győztek Svájcban, majd előbb 3:0-ra, utána 3:1-re alulmaradtak az ukránok legjobbjaival szemben, jövő szerdán pedig a macedónok vendégeként Szkopjéban zárják a sorozatot.

A selejtezőből a csoportelsők mellett az öt legjobb második jut ki az Eb-re úgy, hogy a négycsapatos csoportok utolsó helyezettjei elleni eredményeket nem veszik figyelembe.

A Európa-bajnokságot négy országban, Belgiumban, Franciaországban, Hollandiában és Szlovéniában rendezik szeptember 12. és 29. között.

FÉRFI RÖPLABDA EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
5. FORDULÓ, F-CSOPORT

MAGYARORSZÁG–SVÁJC 2:3 (22, 22, –20, –21, –8)
Kazincbarcika, 900
néző. V: Pop (román), Muha (horvát)
MAGYARORSZÁG: Keen 1, NÉMETH SZ. 16, Szabó A. 4, BARÓTI 20, Gergye 13, Juhász P. 5. Csere: Gebhardt Á., Dudás (liberók), Szabó D. 3, Magyar B., Bozóki. Szövetségi kapitány: Bogdan Tanase
SVÁJC: Djokic 16, Brändl 6, Roth, ULRICH 18, EHRAT 17, Giger. Csere: HAGENBUCH (liberó), Müller 2, Roos 8, Harksen 1, Zeller. Szövetségi kapitány: Mario Motta
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 2:1, 6:11, 11:12, 14:14, 16:15, 21:18, 24:21. 2. játszma: 3:0, 7:4, 8:9, 13:10, 14:14, 18:17, 21:19, 24:21. 3. játszma: 4:3, 4:7, 9:9, 13:15, 16:21, 20:24. 4. játszma: 4:2, 5:7, 10:13, 15:20, 20:24. 5. játszma: 0:5, 3:6, 4:9, 8:14
Bogdan Tanase:
– Sok hibát követtünk el egyszerű játékelemekben, több esetben azért, mert – és ez figyelmeztető! – néhány játékos visszautasítja a válogatottságot. Szomorú ezt mondanom, de nem jó, ha állandóan változtatni kell, és könyörögni némelyeknek, hogy szerepeljenek a csapatban. Korai lenne mélyebb szakmai elemzést végezni, a svájciak mindenesetre jobban kezelték a nehéz helyzeteket. Senkit sem akarok hibáztatni, együtt nyertük meg az első két játszmát, és együtt veszítettük el a másik hármat. Sajnálom a vereséget, és büszke vagyok a srácokra.
Mario Motta: – Nagyon nehéz meccs volt. Sok hibával kezdtünk, aztán jobban összeálltunk, a magyarok pedig kevésbé játszottak jól, így sikerült nyernünk öt játszmában.

Később
Ukrajna-Macedónia 3:1

Az állás: 1. (és már továbbjutott) Ukrajna 14 pont, 2. Macedónia 6 (11:13), 3. Svájc 6 (10:13), 4. Magyarország 4