Férfi röpi Challenge-kupa: simán kikapott a Kazincbarcika

R. E. B.R. E. B.
2019.11.13. 21:06
Simán kikapott a Kazincbarcika (Fotó: vrck.hu)
A férfimeccsek olykor egészen gyorsan befejeződnek, mégis, egy óránál csak valamivel több, egészen pontosan 68 perc elég is volt ahhoz, hogy a török bajnokságban az eddig öt mérkőzésén öt vereséget szenvedő Tokat legyőzze a Vegyész RC Kazincbarcika férfi röplabdacsapatát a Challenge-kupa selejtezőjében.

A szetteket rendre jól kezdte a Kazincbarcika, aztán nem csupán megtorpant, össze is esett. A második felvonásban már 21:9-re is vezetett a Tokat, és bár a házigazda egyre többet cserélt, ez sem segített a Barcikának. Noha a török alakulat csak 11. helyezett a saját bajnokságában, a magyar bajnoknál sokkal jobb volt! A Vegyész egyébként a BL-selejtezős szereplésről lemondva indult a harmadik számú kupasorozatban, most meg érthetetlen módon – nevezésük ellenére – pihentette (?) külföldi játékosait. Netán már most a november 27-i visszavágóra tartalékoltak? Vagy a Magyar Kupára? A bajnokságra? Egyik sem lehet magyarázat. De akkor mire?

A Challenge-kupa férfimezőnyének selejtezőjében még egy magyar csapat szerepel: a Kaposvár az első mérkőzésen 3:1-re nyert az osztrák Weberzeile ellen, így a Vegyésznél sokkal jobb esélyekkel várja a párharc folytatását.

FÉRFI RÖPLABDA CHALLENGE-KUPA
SELEJTEZŐ, 1. MÉRKŐZÉS
TOKAT BELEDIYE PLEVNE (török)–VEGYÉSZ RC KAZINCBARCIKA 3:0 (17, 12, 16)
Tokat, 650
néző. V: Apanowicz (német), Weinberger (svájci)
TOKAT: Cinar 7, Catal 11, Firkal 11, Bülbül 4, Hizarci 5, Hacioglu 3. Csere: Celik, Demirciler (liberók), Arslan 4, Tetik, Topal 2, Durgut 4. Edző: Ílker Altan
KAZINCBARCIKA: Csizmadia 1, Blázsovics 12, Péter M. 2, Bibók 6, Árva 10, Juhász P. 3. Csere: Dudás (liberó), Páez. Edző: Marek Kardos
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:4, 7:8, 15:8, 21:15, 24:17. 2. játszma: 4:4, 8:5, 16:8, 21:9, 24:12. 3. játszma: 3:2, 8:7, 13:9, 19:13, 22:15, 24:16
Ilker Altan:
– Nem volt más lehetőség, nyerni kellett, mert a bajnokságban gyengén kezdtünk. Az eredmény szerint simán győztünk, ám amíg ellenfelünk figyelme nem lankadt, nem lazíthattunk. Szerencsére utána sem engedtünk ki, végig sikerült jól játszanunk.
Marek Kardos: – Jól kezdtük a szetteket, fegyelmezettek voltunk, aztán egy-két állásban megtorpantunk. Ilyenkor egyre többet hibáztunk, és nehezen tudtunk túllendülni ezeken a periódusokon, a Tokat pedig ezt megbüntette.