Férfi röpi: aranyszettben ment tovább a Pénzügyőr a Challenge-kupában

MTI MTIMTI MTI
2020.02.12. 23:21
A PSE továbbment a Challenge-kupában (Fotó: CEV)
A Pénzügyőr aranyszettben továbbjutott a belga Leuven otthonában szerdán a férfi röplabda Challenge Kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján.

A magyar férficsapatok közül legutóbb a 2003–2004-es szezonban a Kazincbarcika jutott el a legjobb nyolcig a nemzetközi kupaporondon.

A Pénzügyőr már a nyolcaddöntőbe jutással is története legnagyobb sikerét érte el, ráadásul az első meccsen – némi meglepetésre – remek játékkal 3:1-es győzelmet aratott belga riválisa felett Újpesten.

A szerdai mérkőzés hatalmas csatát hozott, a magyar együttes a negyedik szettet 35:33-ra veszítette el. Így bő két óra alatt 3:1-re nyert a belga gárda, ezért következhetett az aranyszett, amelyben 15:12-re bizonyultak jobbnak a vendégek.

A Pénzügyőrre a negyeddöntőben a portugál Sporting CP csapata vár február 25-27. és március 3-5. között úgy, hogy a magyar csapat játszhatja hazai környezetben a visszavágót.

RÖPLABDA
FÉRFI CHALLENGE-KUPA, NYOLCADDÖNTŐ
VISSZAVÁGÓ
BDO Volley Haasrode Leuven (belga)–Pénzügyőr SE 3:1
(24, 23, –25, 33), aranyszettel: 12:15
Leuven. V: Piana (olasz), Balandzsics (szerb).
LEUVEN: Hofmans 3, De Saedeleer 9, Van Walle 27, Baetens 31, Pardon 8, Blondeel 2. Csere: Bossée (liberó), Peters 9, Cosemans, Dedeyne. Vezetőedző: Kris Eyckmans.
PÉNZÜGYŐR: Flachner D. 9, Magyar 6, Reffatti 35, Rása 2, Kovács Z. 16, Kiss D. 12. Csere: Feliciano (liberó), Szabó M. 9, Tordai 1. Vezetőedző: Jókay Zoltán.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 0:3, 1:7, 10:15, 15:21, 22:24. II. játszma: 2:1, 8:7, 15:12, 19:16, 20:20, 24:23. III. játszma: 2:3, 6:8, 12:16, 17:21, 20:23, 23:24, 25:24. IV. játszma: 5:3, 8:8, 16:14, 18:19, 21:19, 24:23, 26:27, 32:31. Aranyjátszma: 3:0, 3:5, 6:8, 8:11, 9:13, 11:13.
Jókay Zoltán:
– Ezt a meccset többször is megnyerhettük volna, sőt, többször meg is nyertük, de a döntő pillanatokban a játékvezető másképpen látta a szituációt. Ezt volt igazán nehéz elviselnie a csapatnak, és ettől függetlenítenie magát. De végül is sikerült. Mondtam is nekik a meccs után, hogy nagyon büszkék lehetnek magukra, mert átlépték a saját határaikat és így is sikerült kiharcolni a továbbjutást. Ezen a meccsen szó szerint minden előfordult, ami csak lehetett és ebből nekünk tanulnunk és építkeznünk kell. Úgy gondolom, hogy mindez a javunkra fog válni a későbbiekben.