Rio 2016: képtelenek gólt rúgni a brazilok, döntetlen Irakkal

2016.08.08. 05:06
Neymarék bajban (Fotó: Reuters)
A riói olimpia férfi labdarúgótornájának második fordulójában a C-csoportban szereplő Németország az utolsó pillanatban mentett pontot Dél-Korea ellen a két csapat 3–3-ra végződő találkozóján, így a Mexikó elleni mérkőzés után újra döntetlent játszott. Nagy meglepetés, hogy Brazília nem bírt Irakkal, sőt, Neymarék még gólt sem tudtak szerezni. Nemcsak ezen a meccsen, hanem eddig az egész tornán nem találtak be még.

A fordulatos találkozón az ázsiaiak szereztek vezetést, azonban az 55. percben már 2–1-re Németország vezetett. Ezt követően az 57. és a 87. percben is betalált Dél-Korea, ám ekkor hiába tűnt úgy, eldőlt a három pont sorsa, a 92. percben Serge Gnabry megszerezte második gólját, ezzel pontot mentett a németeknek.

A C-csoport másik mérkőzésén Mexikó 5–1-re kiütötteFidzsi-szigeteket. A mérkőzésen Erick Gutiérrez négy találatig jutott.

A D-csoportban Honduras hiába szerzett vezetést a 30. másodpercben, Portugália még az első félidőben fordított, a második játékrészben megőrizte előnyét, így biztosította továbbjutását. A kvartett másik összecsapásán a Portugáliától az első körben 2–0-ra kikapó Argentína 2–1-re legyőzte Algériát, így a dél-amerikaiak a harmadik fordulóban a szintén hárompontos Hondurasszal mérkőzhetnek meg a legjobb nyolc közé jutásért.

Az A-csoportban Dánia 1–0-s sikert aratott Dél-Afrika felett. Nagy meglepetésre Brazília a második meccsén sem tudott gólt szerezni, csak 0–0-ra futotta Irakellen. Az utolsó csoportmeccsen Neymaréknak valószínűleg nyerniük kell Dánia ellen a továbbjutáshoz.

A B-csoportban Nigéria Svédországot is legyőzte (1–0), így két meccs után biztosította helyét a negyeddöntőben.