Rio 2016: Péni és Sidi is lemaradt a döntőről

2016.08.14. 16:48
Sem Sidi Péter, sem Péni István nem jutott be a döntőbe a férfi kisöbű sportpuska összetett versenyében a riói olimpián, így mindkét sportlövő számára véget értek az ötkarikás küzdelmek. Előbbi végül a csalódást keltő 34. helyen zárt összesítésben, a 19 éves Péni István a 12. helyen végzett, mindössze két körrel lecsúszva a döntőről.

Sidi Péter fő számában nem kezdett rosszul, ám a térdelő szakaszban nem tudta a legjobbját nyújtani (98, 97, 95, 96), így a középmezőnyből várta a fekvő szakaszt, amelyben pontosabban célzott (97, 96, 98, 99), előrébb azonban nem tudott lépni az összesített ranglistán, sőt a 44 fős mezőnyből a 41. helyről várhatta a folytatást.Sidi Péter fő számában nem kezdett rosszul, ám a térdelő szakaszban nem tudta a legjobbját nyújtani (98, 97, 95, 96), így a középmezőnyből várta a fekvő szakaszt, amelyben pontosabban célzott (97, 96, 98, 99), előrébb azonban nem tudott lépni az összesített ranglistán, sőt a 44 fős mezőnyből a 41. helyről várhatta a folytatást.

Az utolsó, álló szakaszban (97, 99, 94, 96) szinte Sidi végzett a leggyorsabban, ám nem tudott előrébb kúszni, végül a 34. helyen, 1162-46x körös összesített eredménnyel zárt, így búcsúzott az ötödik olimpiájától.

A szám másik magyar indulója, a mindössze 19 éves Péni István különösen az első sorozatát (94) rontotta el a térdelő szakaszban, innentől kezdve azonban jobban célzott (98, 96, 100), ám így is a mezőny második feléből várhatta a folytatást.

A fekvő szakaszt egy újabb 100-assal kezdte, majd egy 98-at és két 99-et is lőtt, ezzel rögtön a középmezőny tetejére ugrott. Az álló szakaszban is jól teljesített (97, 96, 98, 97), így az 1172-49x körös eredményével a 12. helyen zárt a selejtezőben – mindössze két körrel lemaradva a nyolcadik, még döntőbe jutást érő helyen végző olasz Niccolo Camprianitől.

„A térdelő elején nem igazán értem, mi történt. Nagy volt a szórása a fegyvernek, annak ellenére, hogy a kezem gyönyörűen beállt, a cső nem mozgott, az elsütés is jó volt. Valami technikai probléma lehetett – mondta az MTI-nek versenye elejéről Péni István, hozzátéve, hogy a probléma később megszűnt, s az azt követő eredményekkel elégedett, fekvőben és állóban is jól ment neki. – Összességében elégedett vagyok, mindkét számomban a legjobb 15 között vagyok, ami óriási dolog első olimpiámon, főleg úgy, hogy tele a mezőny kiváló puskásokkal, nagyon sűrű a mezőny.”

„Számítottam erre. A légpuskában akartam nagyon jó lenni, ezért kicsit feláldoztam az összetettet” – nyilatkozta Sidi Péter az MTI-nek.