Rio 2016: Nigéria majdnem elszórakozta a bronzmeccset

2016.08.20. 20:03
A nigériai férfi labdarúgó-válogatott 3–2-re legyőzte Hondurast a riói olimpia bronzmérkőzésén.

A 34. percben Umar Sadiq révén megszerezte a vezetést Nigéria. A Roma 19 éves támadója Joh Obi Mikel passza után talált a kapuba (0–1).Umar Sadiq révén megszerezte a vezetést Nigéria. A Roma 19 éves támadója Joh Obi Mikel passza után talált a kapuba (0–1).

A második félidő elején Aminu Umar is ünnepelhetett, a kapusról kipattanó labdát passzolva be a kapuba, majd az 56. percben Sadiq szép szóló végén duplázott, amivel Nigéria 3–0-ra elhúzott.

Az afrikaiak láthatóan elkényelmesedtek a megnyugtató előny tudatában, aminek majdnem meg is fizették az árát: Honduras a 71. percben Anthony Lozano, a 86. percben pedig Marcelo Pereira révén szépített, így az utolsó pillanatokban mindent bevetve rohamozhatott az egyenlítésért.

Csakhogy eredmény nélkül, így Nigéria 3–2-re megnyerte az összecsapást, ezzel megszerezte a bronzérmet a riói olimpián.