Rio 2016: Nadal felállt a padlóról, de így is Nisikorié a bronz

2016.08.14. 21:42
A japán Nisikori Kei szerezte meg a bronzérmet a riói olimpia teniszversenyében, miután döntő szettben legyőzte a 2008-as aranyérmes spanyol Rafael Nadalt.

A Marc López oldalán párosban aranyérmes spanyol játékos a szombati elődöntőben három játszmában alulmaradt az argentin Juan Martín del Potróval szemben, így a riói, illetve az egyesbeli duplázás esélye meghiúsult.

A bronzéremért rendezett találkozón Nisikori az első szettben 1:2 után sorozatban öt játékot megnyert, és 43 perc alatt besöpörte a játszmát (6:2).

A második szettben a japán teniszező két bréknek köszönhetően 5:2-re elhúzott, és kétszer is a meccsért adogatott, ám Nadal ismét bebizonyította, hogy sohasem adja fel, egyenlített (5:5), sőt a tie-break 7–1-es megnyerésével kiharcolta a döntő játszmát (6:7).

Ott azonban 1:1 után Nisikori újra állva hagyta a spanyolt, 4:1-es vezetése után pedig már nem tudott Nadal újra visszakapaszkodni, így kettejük egymás elleni 11. meccsén másodszor örülhetett a japán – talán a legjobbkor (6:3).