Rio 2016: Mo Farah megvédte a címét tízezer méteren

2016.08.14. 03:08
A riói olimpia 10 000 méteres férfi síkfutásában hiába igyekeztek az etióp futók csapdát állítani a nagy esélyes, brit Mo Farah-nak, az olimpiai bajnoki azonban tökéletesen futott, és megnyerte a versenyt. Ezzel ő lett az első brit atléta, aki három olimpiai bajnoki címet szerzett.

A londoni olimpia férfi 10 000 méteres síkfutásában az etiópok és a kenyaiak igyekeztek bezárni London aranyérmesét, Mo Farah-t, aki egyszer el is esett, de gyorsan a mezőny után eredt.

1600 méterrel a vége előtt már csak Tanui bírta a tempót a három kenyai közül. Tola és Demelash igyekezett feltartani Farah-t, miközben a tempó egyre nőtt. Farah nagyon könnyedén lépegetett.

Az utolsó körben nagyon meghúzta Tanui Mo Farah mellett, és őrült iramban indult a cél felé. Farah nem akart lemaradni, Tola pedig a nyomukba eredt. A célegyenesbe érkezve Mo Farah szenzációs hajrával ellépett Tanui mellett, és 27:05:18-cal megnyerte az olimpiát! Ezzel ő lett az első brit atléta, aki három olimpiai bajnoki címet szerzett.