Rio 2016: Kiss Balázs megnyerte az első mérkőzését

2016.08.16. 15:18
Kiss Balázs 3:0-ra legyőzte az ukrán Dmitrij Timcsenkót a kötöttfogású birkózók 98 kilogrammos súlycsoportjának selejtezőjében, ezzel bejutott a legjobb tizenhat közé. A magyar versenyző a nyolcaddöntőben 15.48 órától a svéd Fredrik Schönnel csap össze.

SELEJTEZŐ: KISS–TIMCSENKOSELEJTEZŐ: KISS–TIMCSENKO

A mérkőzésen először az ukrán került parterhelyzetbe, amit Kiss kihasznált, átpörgette riválisát, ezért két pontot kapott (2:0). Az első három perc további szakaszában nem változott az eredmény, az ukrán nem talált fogást a magyar birkózón.

A folytatásban Timcsenkót megintette a szlovák mérkőzésvezető, így Kiss már 3:0-ra vezetett, ám az újabb partherhelyzetből nem csinált akciót.

Kevesebb mint egy perccel a küzdelem vége előtt a magyar sportolót is leküldte a bíró, ám az ukrán nem tudta átpörgetni, így Kiss 3:0-ra megnyerte a meccset.

Kiss Balázs 15.48 órától a svéd Fredik Schönnel csap össze a nyolcaddöntőben.