Rio 2016: argentinveréssel négyben a brazil férfi röpisek

2016.08.18. 05:32
Az orosz, az olasz és az amerikai mellett az Argentínát legyőző brazil férfi röplabdázók is bejutottak a riói olimpián a pénteki elődöntőbe.

Az oroszok a papírformát igazolva sima három szettben, 69 perc alatt intézték el Kanadát a negyeddöntőben. Az amerikaiaknak nehezebb dolguk volt a világbajnok lengyelekkel szemben, de játszmát ők sem engedtek át az ellenfélnek a 81 percig tartó találkozón. oroszok a papírformát igazolva sima három szettben, 69 perc alatt intézték el Kanadát a negyeddöntőben. Az amerikaiaknak nehezebb dolguk volt a világbajnok lengyelekkel szemben, de játszmát ők sem engedtek át az ellenfélnek a 81 percig tartó találkozón.

Az olaszok az első szettben megizzadtak Irán ellenében (31:29), ezt követően ők is három játszmában jutottak tovább. A négy negyeddöntő közül a legjobban várt brazil–argentin összecsapáson a házigazdák kezdtek jobban, ám a második játszmát az argentinok hozták, egyenlítettek. A folytatásban azonban nem volt megállás, a brazil henger maga alá temette Argentínát, így a presztízsmeccset Brazília nyerte meg 3:1-re, az elődöntőben az oroszokkal küzdhet meg a fináléért.