Rio 2016: elődöntőben a női olasz pólósok is

2016.08.16. 01:46
A riói olimpia női vízilabdatornájának harmadik negyeddöntőjét az orosz és a spanyol válogatott vívta egymás ellen. A találkozó a Londonban döntőzött spanyol csapat olimpiájának végét jelentette, miután az oroszok meglepetésre 12–10-re nyertek. Az olaszok 12–7-re legyőzték Kínát, így ők mérkőznek majd az oroszokkal a döntőbe jutásért.

Az oroszok csoportharmadikként jutottak tovább az A-csoportból, ahol csak a házigazda brazilokat tudták legyőzni. A spanyolok második helyen végeztek a B jelű kvartettben, miután a mieinket és a kínaiakat is legyőzték.

Borult a papírforma a két csapat találkozásakor, az oroszok óriási küzdelemben legyőzték a spanyolokat. Nem indult túl meggyőzően a mérkőzés a spanyolok részéről, ennek ellenére 3–1-re is vezettek már, majd egyenlíteni tudtak az oroszok, végül a félidőben 5–5 volt az állás.

A harmadik negyedben az oroszok ellentmondást nem tűrően harcoltak, előbb 8–7-re, majd 10–8-ra vezettek a játékrész végén.

Az utolsó negyedben megmaradt az orosz előny, így ők jutottak az elődöntőbe, ahol Olaszországgal találkoznak majd.

Az olaszok mindhárom mérkőzésüket megnyerték az A-csoportban, majd Kínát könnyedén győzték le a negyeddöntőben. Az első negyedben még tartotta magát a kínai csapat, majd a második játékrészt követően nem volt esélyük az olaszok ellen.

Szerdán az elődöntők következnek, Magyarország az Egyesült Államokkal találkozik majd, míg az oroszok az olaszokkal mérkőznek.