Rio 2016: amerikai jutalomjáték a női kosár döntőjében

2016.08.20. 22:13
Az Egyesült Államok zsinórban hatodszor lett olimpiai bajnok (Fotó: Action Images)
A legutóbbi öt olimpiát megnyerő amerikai női kosárlabda-válogatott ismét megvédte címét, miután a riói olimpia döntőjében 101–72-re kiütötte a spanyol válogatottat. A bronzérmet a Franciaországot 70–63-ra legyőző Szerbia szerezte meg.

Mindkét válogatott lendületesen kezdett, az első negyedben igazán egyik csapat sem tudott meglépni a másiktól. A fehér szerelésben játszó amerikaiak ugyan gyorsan elhúztak három ponttal, a negyed nagy részében azonban nekik kellett futniuk az eredmény után. A játékrész végére felpörgött az amerikai válogatott, ami az eredményben is megmutatkozott (21–17).

A második negyedet is a Dream Team – amely a csoportkörben 103–63-ra legyőzte döntőbeli ellenfelét – kezdte jobban, és bár a spanyolok mindent megtettek, a félidőre 17 pontos amerikai vezetésnél vonulhattak pihenni a csapatok (49–32).

A harmadik játékrészben ott folytatták az amerikaiak, ahol az előzőt abbahagyták, és ugyan a negyed egy pazar spanyol hárompontossal zárult, a lényegi kérdések eldőltek (81–49).

Az utolsó periódusban csak az volt a kérdés, hogy növeli-e a különbséget az Egyesült Államok. Végül Spanyolország három ponttal nyerte meg a játékrészt, kozmetikázva a végeredményt (101–72).

Geno Auriemma csapata zsinórban hatodszor lett olimpiai bajnok, a 2014-es világbajnoki döntő után az olimpián is a spanyolokat legyőzve.