Rio 2016: a legjobb négy között a spanyol férfi kosarasok

2016.08.17. 21:08
Egy korszak véget ért: Tony Parker nem tudta olimpiai éremig vezetni a franciákat (Fotó: Action Images)
A riói olimpiai férfi kosárlabdatornájának második negyeddöntőjében Spanyolország 92–67-ra legyőzte Franciaországot, így bejutott az elődöntőbe.

A franciák és a spanyolok is egyaránt 8 pontot szereztek a csoportküzdelmek során. Míg utóbbiaknak ez második helyet ért, addig a franciák csak harmadikok lettek a csoportban, így megismétlődött a 2012-es londoni olimpiai negyeddöntője. Ott a spanyolok 66–59-re nyertek.

Legutóbb nagy tornán a 2015-ös Európa-bajnokságon találkozott egymással a két válogatott. Ott is spanyol siker született, Paul Gasolék hosszabbítás után nyertek öt ponttal.

Ahogy az várható volt, rettentő parázs hangulatban kezdődött a mérkőzés Rióban, az első negyedben hol a spanyolok, hol a franciák vezettek. A játékrész végén végül 19–16 állt az eredményjelzőn.

Masszívabban kezdte a spanyol csapat a második negyedet, hamar 10 pontosra duzzadt a különbség, amelyet francia időkérés követett. El is kezdtek kapaszkodni a franciák, Tony Parker a vállára vette a csapatot, ezt követően spanyol időkérés következet. Azonban úgy tűnt, hiába minden francia igyekezet – a félidőben már 13 pont volt a spanyolok előnye.

A harmadik negyed végére láthatóan elfáradtak a világ-és Európa-bajnoki bronzérmes franciák, a kétpontos dobások is alig landoltak a kosárban, így a játékrész végére már 20 pontos volt a spanyol előny.

A franciák érezték, csinálhatnak ma bármit, nem tudják legyőzni ezt a fantasztikusan játszó spanyol válogatottat. A negyedik negyedben tovább nőtt a különbség, a spanyolok végül 25 ponttal nyertek és jutottak az elődöntőbe.