Nemzeti Sport Online - Még több sport

Updated every 15 minutes.

Nemzeti Sport Online - Moto GP

Updated every 15 minutes.

Nemzeti Sport Online - Csapat

Updated every 15 minutes.

Nemzeti Sport Online - Egyéni

Updated every 15 minutes.

Nemzeti Sport Online - F1

Updated every 15 minutes.

Nemzeti Sport Online - Külföldi Foci

Updated every 15 minutes.

Nemzeti Sport Online - Magyar Foci

Updated every 15 minutes.

Wales-rali: Loeb közúti balesete után Latvaláé az utolsó futam

MTI - 2011.11.13. Utolsó módosítás: 2012.05.19 03:13:40

A finn Jari-Matti Latvala nyerte meg vasárnap a Wales-ralit, a világbajnokság utolsó, 13. versenyét. A francia Sébastien Loeb, aki már korábban bebiztosította sorozatban nyolcadik vb-címét, nem állhatott rajthoz a záró napon, mert a versenyre menet karambolozott egy nézővel, és Citroën DS3-asa használhatatlanná vált.

Latvala idei első futamát épp az utolsón nyerte meg (fotók: Action Images)

 

 A rali-vb 2011-es eredményei
 Eddigi ralivilágbajnokok

A 37 éves francia sztár a versenyre menet karambolozott egy spanyol nézővel, aki nem az út megfelelő oldalán haladt autójával. Személyi sérülés nem történt, de a francia pilóta Citroën DS3-asa annyira megrongálódott, hogy nem állhatott vele rajthoz az utolsó hat gyorsasági szakaszra. A csapat a nap folyamán megpróbálja legalább annyira rendbe hozni a kocsit, hogy jelképesen áthajthasson majd a célvonalon

„Nagyon szűk volt az a rész, én a jó oldalon mentem, de ő meg velem szembe jött. Rossz volt a reflexe, Spanyolországban a másik oldalon vezetnek. Nem tudtunk mit tenni, összeütköztünk, nem volt súlyos, de az autó megsérült" – nyilatkozta Loeb az esettel kapcsolatban.

Loeb péntek óta vallhatja magát nyolcszoros vb-győztesnek, miután egyetlen riválisa, a finn Mikko Hirvonen kicsúszott, és feladta a versenyt.

 WALES-RALI
EREDMÉNYEK, 4. NAP (6 GYORSASÁGI)
1. Jari-Matti Latvala, Miikka Anttila (finn, Ford Fiesta RS) 3:27:03.5 ó
2. Mads Ostberg, Jonas Andersson (norvég, svéd, Ford Fiesta RS) 3:42.9 p hátrány
3. Henning Solberg, Ilka Minor (norvég, osztrák, Ford Fiesta RS) 7:05.1 p h.
A VILÁGBAJNOKSÁG VÉGEREDMÉNYE
1. Sébastien Loeb (francia) 222 pont
2. Mikko Hirvonen (finn) 214
3. Sébastien Ogier (francia) 196
Loeb nyolcadszor lett világbajnok