Kiütéssel nyerte meg az Inter a derbit

2009.08.29. 22:44
Milito (balra) is betalált a Milan ellen (Fotó: Reuters)
Az Internazionale nyerte meg az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) második fordulójának rangadóját a városi rivális AC Milan ellen, miután Thiago Motta, Diego Milito, Maicon és Sztankovics góljával 4–0-ra győzött a San Siróban. Érdekesség, hogy Wesley Sneijder kezdőként kapott szerepet, míg a Milan több mint egy félidőn keresztül embrehátrányban volt kénytelen játszani Gattuso kiállítása miatt.

Meglepetésre rögtön a kezdőbe jelölte José Mourinho a frissen szerződtetett holland középpályást, Wesley Sneijdert, aki kis túlzással ezen a rangadón „ismerkedett meg” csapattársaival.

Mindkét együttes számára roppant fontos volt a csata: a Milant az esetleges győzelemmel még magabiztosabbá tehetette volna, míg az Internek égető szüksége volt a pontokra az első fordulósbeli botlás” miatt.

Az első veszélyes lövés rögtön a debütáló Sneijderé volt, Storari reflexmozdulattal hárított. Az első percekben úgy tűnt, a Milan uralja a játékot, köszönhetően a Pirlo, Flamini, Gattuso középpályás tengelynek.

A folytatás azonban már rémálomszerűen alakult a piros-feketék számára: ugyanis három gól és egy kiállítás terhelte őket, mind az első játékrészben. Először Thiago Motta talált be a 29. percben, miután Eto'o helyére befutva Diego Milito remek bepasszából a kapu jobb oldalába csavart. 0–1

A 36. percben kezdődött azonbna a Milan igazi vesszőfutása, a bokáját fájlaló Gattuso hátulról lerántotta a kilépő Eto'ót, amiért sárgát kapott, az Inter pedig tizenegyest. A megítélt büntetőt Milito lőtte nagy erővel a kapu közepébe. 0–2

A cserét kérő Gattusót ezután visszaküldték még a pályára, aminek meg is lett a következménye, a keménységéről híres olasz középpáylás megkapta második sárgáját, pedig Seedorf már ott állt az oldalvonal mellett. Ráadásul a félidő végén Maicon is betalált még, egy végsőkig kjátszott összjáték végén helyezett a jobb alsóba. 0–3

A második félidőben sem vett vissza az Inter, sokat próbálkoztak távoli lövésekkel is: ezekből egy be is akadt. Dejan Sztankovics 30 méterről középről lőtte ki a bal felső sarkot. 0–4

Több gól már nem esett, győzelmével az Inter csattanós választ adott az Bari elleni hazai pontvesztés miatt a csapatot kritizálóknak, a Milannak pedig gyorsan el kell felejtenie ezt a balul sikerült mérkőzést.