Szárnyalás: a Lazio ismét nyert, marad a tabella élén

2010.10.24. 17:26
Kraszics egy tizenegyest kiharcolt, de a fehér mezes Juve nem tudott élni vele (Fotó: Reuters)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 8. fordulója után is a Lazio áll a tabella élén, ez már biztos: a római égszínkék-fehérek 2–1-re legyőzték az Olimpicóban a Cagliarit. A Juventus 0–0-ra végzett Bolognában, Rudolf Gergellyel soraiban győzött a Genoa, Vass Ádám is a kezdőcsapatban volt, de a Brescia kikapott Leccében.

A listavezető Lazio egy győzelemmel biztossá tehette, hogy a forduló után is maradjon az élen – nos, ez sikerült is, miután Rómában „elhullott” a Cagliari. A Lazio a 22. percben került előnybe, egy levágódó szabadrúgás Mauriról Sergio Floccari elé került, ő pedig erős, pontos lövéssel betalált Agazzi kapujába.

LAZIO: KLUBREKORD!

Újabb győzelmével a Lazio klubrekordot is döntött. A „sasok" még sosem szereztek az első nyolc bajnokiból 19 pontot, még úgy sem, ha a korábbi idények eredményeit, amikor még 2 pont járt csak a sikerért, átszámoljuk 3 pontot érő győzelmekre.

A második gólnál változott a felállás: ezúttal Stefano Mauri volt a végrehajtó és Floccari készített elő (Fortuna közben fogta a rómaiak kezét…), az 53. percben így már a másodikat ünnepelhette a publikum az Olimpicóban. Az 59. percben Alessandro Matri szépített egy Radu–Cossu akció és egy fejes után Muslera maga mögé nyúlhatott – a szárd csapat gólvágójának ez volt az ötödik gólja a bajnokságban, de ez csak szépségtapasz. A végén a veterán Rocchi megszerezhette volna a harmadik Lazio-gólt, de hiába került ziccerbe Mauri kitűnő passza után, hibázott – maradt a 2–1.

Könnyen lehet, hogy megbánta a közönség a Stadio Renato Dall’Arában  a Bologna–Juventus meccs délutáni programnak választását – a két csapat gyenge meccsen gól nélküli döntetlent játszott.

A mérkőzés legnagyobb lehetőségeit a Juve hagyta ki: a 19. percben Kraszics előkészítése után Quagliarella hagyott ki ziccert, a 34.-ben pedig Garics György mellett elesett Kraszics, a játékvezető tizenegyes ítélt. Vincenzo Iaquinta rettenetesen gyengén rúgta a büntetőt, Viviano védett – ekkora sansza pedig még egyszer pedig nem adódott a torinóiaknak.

Két magyar is lehetőséget kapott vasárnap, viszont egyikük sem játszotta végig a bajnokit: Rudolf Gergelyt a Genoa kezdőjébe repítette jó formája, a válogatott támadó Rafaele Palladinóval és Luca Tonival rohamozhatta a Catania kapuját. Rudolfnak lehetősége is volt, de gólt nem ő vagy csatártársai, hanem Marco Rossi szerzett, ezzel pedig a Genoa kapitánya el is döntötte a meccset. Rudolf Gergely 62 percet kapott a pályán, Destro váltotta.

Vass Ádám 55 percet játszott Leccében, de ezen kívül nem sok mindennek örülhetett: a Brescia 2–1-re kikapott délolasz riválisától, ez pedig a kiesés elleni harcban nem jön jól…

A Chievo Thereau közvetlen lefújás előtt szerzett góljával verte meg a Cesenát, az Udinese pedig nagyon elkapta a fonalat, 2–1-re legyőzte a Palermót, ezzel a legutóbbi négy fordulóban már tíz pontot gyűjtött.

LAZIO–CAGLIARI 2–1