Sissokónak is köszönetet mondhat az Inter

2010.04.16. 22:58
Sissoko (a földön) volt a negatív hős (Fotó: Reuters)
Az Internazionale hazai pályán győzte le a 37. perctől Mohamed Sissoko kiállítása miatt emberhátrányban futballozó Juventust az olasz labdarúgóbajnokság élvonalának 34. fordulójában. Az első gólra egészen a 75. percig kellett várni, amikor is Maicon lövése kötött ki a Juve kapujának jobb oldalában, majd a ráadásban Samuel Eto'o alakította ki a 2–0-s végeredményt.

A mérkőzés elején többnyire távolról próbálkoztak a csapatok. Alessandro Del Piero és Claudio Marchisio az egyik, Wesley Sneijder és Thiago Motta a másik oldalon kísérletezett – rendre sikertelenül.

A Juventus jól kezdte a találkozót, az első félidő második felében aztán már átvette a találkozó irányítását az Inter. Igazán azonban csak akkor került „nyerő" helyzetbe a bajnokcsapat, amikor Mohamed Sissokót második sárga lapja miatt kiállította a játékvezető a 37. percben.

A szünet után várható volt, hogy nagyon bekezd majd az Inter, hogy mihamarabb bevigye a megrendítő találatot. José Mourinho csapata sorozatban alakította is ki a helyzeteket.

Az 54. percben Samuel Eto'o hozott nagyon rossz döntést. A kameruni támadó átverekedte magát Fabio Cannavarón, majd ziccerben passz helyett csúnyán az égbe lőtte a labdát.

Három perccel később Diego Milito pörgetett közelről a kapu mellé. Ekkor érezhető volt, hogy, ha így folytatódik tovább az összecsapás, az Inter megszerzi azt a bizonyos első találatot.

Dejan Sztankovics a 65. percben távolról eresztett meg egy őrá jellemző bombát, Gianluigi Buffon azonban védett. Nem sokkal később pedig Milito fejelt két méterről a kapu mellé. A jég már repedezett, a 75. percben pedig meg is tört...

Maicon szenzációs gólt szerzett. A brazil futballista többször is dekázott, majd kissé jobb oldalról, a tizenhatos előteréből védhetetlen bombát zúdított Buffon kapujának jobb oldalába. 1–0

A 80. percben a csereként beálló Mario Balotelli szabadrúgásánál dőlt el majdnem végleg a három pont sorsa, a renitens támadó azonban „csak" hatalmas kapufát lőtt.

Az erejével teljesen elkészülő Juvénak a folytatásban sem maradt energiája a támadások építésére, s bár remekül küzdött, esélye gyakorlatilag nem volt az egyenlítésre.

Végül Eto'o a hosszabbításban közelről biztosította be a győzelmet egy remekül kijátszott akció végén.

Az Inter nyer, és a vasárnapi Lazio–Roma városi derbiig biztosan vezeti a bajnoki tabellát.