nemzetisport.hu 2017.05.28 17:05 Frissítve: 2017.05.28 17:33

Serie A: vereséggel zárta az idényt a Milan

Negyedórát emberhátrányban futballozva, egy büntetőt kihagyva 2–1-es vereséget szenvedett a Cagliari vendégeként az AC Milan az olasz labdarúgó-bajnokság utolsó fordulójában.

A hazaiak a 17. percben szereztek vezetést Joao Pedro találatával (1–0).

A második félidőben egyenlíthetett volna a vendégcsapat, de Bacca a 63. percben büntetőt rontott, lövését az egykori Milan-kapus, Luca Crosta kivédte. Újonc kapus legutóbb 2014 augusztusában tudott tizenegyest védeni debütálásakor az olasz élvonalban, akkor Diego López, a Milan kapusa mutatott be ilyen bravúrt.

A 72. percben egy újabb tizenegyesből Lapadula már nem hibázott (1–1).

Ugyan a 75. percben Paletta piros lapot kapott, úgy tűnt, a vendégek kihúzzak döntetlennel. A 93. percben azonban érkezett Pisacane, 2–1-es győzelemhez segítve a szardíniai csapatot.

OLASZ SERIE A
38. FORDULÓ
Cagliari
–AC Milan 2–1 (Joao Pedro 17., Pisacane 93., ill. Lapadula 72 – 11-esből).

Olasz labdarúgás K. T. I.

Gennaro Gattuso együttese végig mezőnyfölényben futballozott. Hiába küzdött nagyot, zsinórban harmadszor is kikapott a Roma.

2020.07.04 21:29:56

Olasz labdarúgás BACSKAI JÁNOS

Könnyedén nyert a Milan a Lazio otthonában, 0–3 lett a vége, az éllovas Juventus nagy-nagy örömére.

2020.07.02 19:01:50

Olasz labdarúgás R. Gy.

Eseménytelen első félidő után a második elején kétszer villantak meg a hazaiak – ez elég is volt a sikerhez.

2020.06.28 15:33:55

Az első félidőben több lehetősége volt a Romának, de a második félidőben a Milan uralta a terepet.

2020.06.24 20:29:29

Olasz labdarúgás R. GY.

A Lazio két gyors gólja után a hazaiak fokozatosan felőrölték ellenfelüket, és nyertek.