Serie A: úgy tűnt, a VAR megmenti a Sassuolót, a 94. percben mégis nyert a Napoli

2019.12.22. 22:46
Gattusónak második nekifutásra összejött a győzelem a Napoli élén (Fotó: AFP)
A Napoli a 94. percben szerzett fejes góllal 2–1-re győzött a Sassuolo otthonában az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 17. fordulójában, ezzel pontot tett kilencmeccses nyeretlenségi sorozata végére.

A másfél hete kinevezett Gattuso a Parma ellen 2–1-es vereséggel debütált a dél-olaszok kispadján, s sokáig úgy nézett ki, a győzelem a második mérkőzésén sem jött össze.

Nem indult jól a találkozó a vendégek számára: a Sassuolo nemcsak jóval többet birtokolta a labdát, de a 29. minutumban Hamed Traoré révén a vezetést is magához ragadta (1–0). A Gattuso-csapat eközben csupán egy lövést tudott felmutatni a teljes első félidőben...

Szünet után aztán rendezte a sorokat a játékosként és edzőként is igen vehemensnek tartott vezetőedző, csapata pedig alig egy perccel a szünet után már egalizálhatott is volna, igaz ebben leginkább a hátra sasszézás közben hanyatt eső Gianluca Pegolo kapus „érdeme lett volna”.

Az 57. percben már nem volt szerencséje a hazaiaknak, Allan 15 méterről, kissé jobbról, estében is kilőtte a hosszú felsőt (1–1).

A Gattuso együttese a hajrában többször is közel járt a győzelem megszerzéséhez, ám a 78. percben Lorenzo Insigne lövését a gólvonalról kivágták, a 82. minutumban pedig a videobíró alapján – a felvételek szerint milliméteres les miatt jogosan – annulálták José Callejón találatát.

Már-már úgy tűnt, a Sassuolo kihúzza a döntetlent, amikor a négy perces hosszabbítás legvégén egy sarokrúgás után Elif Elmasz robbant be az ötös jobb sarkánál és az elé csúsztatott labdát, saját testiépségét sem kímélve a hálóba stukkolta (1–2).

Győzelmével kilencmeccses bajnoki nyeretlenségi sorozatot szakított meg a Napoli. A csapat a mai napot megelőzően október 19-én, a Verona vendéglátójaként tudott három pontot szerezni.

OLASZ SERIE A
17. FORDULÓ
Sassuolo–Napoli 1–2 (H. Traoré 29., ill. Allan 57., Elmasz 94.)
Korábban
Lecce–Bologna 2–3 (Babacar 85., Diego Farias 91., ill. Orsolini 43., 66., Soriano 56.)
Parma–Brescia 1–1 (Grassi 92., ill. Balotelli 72.)
Atalanta–AC Milan 5–0 (A. Gómez 10., Pasalic 61., Ilicic 63., 72., L. Muriel 83.)
Szombat
Torino–SPAL 1–2 (Rincón 4., ill. Strefezza 42., Petagna 81.)
Internazionale–Genoa 4–0
(R. Lukaku 31., 71., Gagliardini 33., Esposito 64. – 11-esből)
Udinese–Cagliari 2–1
(De Paul 39., Fofana 85., ill. Joao Pedro 84.)
Péntek

Fiorentina–Roma 1–4 (Badelj 34., ill. Dzeko 19., Kolarov 21., Pellegrini 73., Zaniolo 88.)

1. Internazionale 17 13 3 1 36–14 +22 42
2. Juventus 17 13 3 1 31–17 +14 42
3. Lazio 16 11 3 2 38–16 +22 36
4. Roma 17 10 5 2 33–17 +16 35
5. Atalanta 17 9 4 4 43–25 +18 31
6. Cagliari 17 8 5 4 33–23 +10 29
7. Parma 17 7 4 6 24–20 +4 25
8. Napoli 17 6 6 5 27–22 +5 24