A Juve egy ponttal is beérte, csúnyán bukott a Lazio

2015.02.01. 14:57
A küzdelem nagy volt a Juve udinei vendégszereplésén, de a játék lehetett volna jobb is (fotó: Reuters)
Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 21. fordulójában a listavezető Juventus a középmezőnyben senyvedő, de hazai pályán mindig nagyon veszélyes Udinese otthonába látogatott. A nem túl színvonalas meccsen nem láthatott gólt a nézősereg, de a Juve így is megtartotta hétpontos előnyét a tabella élén. A 15 órakor kezdődött többi meccsen a Lazio elhasalt Cesenában, a Torino gólfesztivált rendezett, a Napoli pedig idegenben nyert. Győzött az Atalanta és a Palermo is.

A Juventus azzal a megnyugtató tudattal látogatott Udinébe, hogy a Roma csak döntetlent játszott az Empoli ellen hazai pályán, így akár kilencpontos előnyre is szert tehet, ha jól sikerül a kiruccanás. Ez a nyugalom aztán a meccsen is megnyilvánult, mert egyáltalán nem tűnt úgy, hogy feltétlenül győzelemre játszottak volna a torinói „zebrák”. Kényelmes adogatások, semmi hebehurgya vállalkozás – ez volt a jellemző. Ennek ellenére valamivel többet volt a labda a Juventusnál, mert az Udinese inkább a gyors kontráiban bízott.

Inter-vereség hatalmas Sassuolo-gólok után

Gyenge produkcióval rukkolt ki az Inter a Sassuolo elleni idegenbeli mérkőzésen. Roberto Mancini csapata hiába alakított ki hatalmas mezőnyfölényt, nem nagyon tudott eljutni helyzetekig, míg a hazai gárda a 17. percben Simone Zaza gyönyörű találatával megszerezte a vezetést (1–0). Zaza két védő közül, fordulásból lőtt a jobb felső sarokba, Samir Handanovic kapusnak esélye sem volt, hogy hárítani tudja a bombát.

A 29. percben Nicola Sansone góljával 2–0-ra növelte előnyét a Sassuolo. A 23 éves támadó becselezte magát a tizenhatos jobb sarkához, majd nagyszerűen felcsavarta a labdáta jobb felsőbe. Handanovic bele tudott érni, ám az a kapufáról a hálóba pattant.

Az Inter a második félidőben sem igazán volt képes felpörögni, és nem jutott el gólhelyzetekig, míg a hazaiak beálltak védekezni. A vendégek a 83. percben Mauro Icardi szemfüles találata révén még szépítettek (2–1), ám a hosszabbításban előbb a gólszerző Sansonét, majd az Interben játszó Isaac Donkort is kiállította a játékvezető. Donkor szabálytalansága a tizenhatoson belül történt, a büntetőből pedig Domenico Berardi alakította ki a 3–1-es végeredményt.

Gyenge volt a játék az első félidőben, és csak elvétve lehetett helyzeteket feljegyezni. Tévez észrevehetetlen volt, Llorente kihagyta az egyetlen nagy helyzetét, de a többiek sem szántották fel a pályát.

Az Udinese védői nagyon szorosan odaléptek a Juventus legjobbjai mellé, nem hagyták élni a fazonszabászokat. Ez persze nem tett jót a látványnak, nem is csoda, hogy gól nélküli döntetlennel ért véget az első félidő.

A második félidőben sem változott a játék képe. Ugyanazt a rémes brusztolást láthattuk, amelyet korábban. Ennek ellenére az 58. percben akár meg is szerezhette volna a vezetést a Juventus, Pereyra lövése azonban a lécről jött vissza.

A 70. percig kellett várni, hogy megélénküljön a mérkőzés, ekkor ugyanis az Udinese játékosai úgy gondolták, hogy akár meg is lehet nyerni ezt a találkozót. Ezt azért nem akarta hagyni a listavezető, és a 80. perctől egy darabig beszorította ellenfelét. Ez jót tett a találkozónak, élénk volt a játék.

Tévez a 84. percben megnyerhette volna a meccset, ha 12 méterről nem lő mellé nagy helyzetben. De mellé lőtt, így hiába volt izgalmas az utolsó húsz perc, gól nem született. 0–0

A Juventus láthatólag nem erőltette meg magát, hozta az egy pontot, és megtartotta hétpontos előnyét a bajnokságban.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

Két öngól is született a Chievo–Napoli összecsapáson (mind a két oldalon egy-egy), a második félidőben azonban a nápolyiak fölénye góllá és győzelemmé érett: Manolo Gabbiadini döntötte el a három pont sorsát.

Bemutatkozott Samuel Eto'o a Sampdoriában, de biztosan nem ilyen debütálásról álmodott. Fabio Quagliarella mesterhármasával már 3–0-ra vezetett a Torino, mire a kameruni pályára került, és végül 5–1-re nyertek a „bikák”.

Menekül a kiesés elől a Cesena, amely a múlt heti, Parma elleni győzelme után most nagy meglepetésre a Laziót is felülmúlta. A Palermo hazai pályán fordított a Verona ellen, míg az Atalanta 2–1-re megverte a Cagliarit.

OLASZORSZÁG, SERIE A
21. FORDULÓ
Atalanta–Cagliari 2–1 (Biava 18., Pinilla 94. ill. Dessena 44.)
Cesena–Lazio 2–1 (Defrel 60., Cataldi 77. – öngól, ill. Klose 87.)
Chievo–Napoli 1–2 (Britos 25. – öngól, ill. Cesar 18. – öngól, Gabbiadini 62.)

Palermo–Hellas Verona 2–1 (Dybala 18., Belotti 79., ill. Tahcidisz 8.)
Torino–Sampdoria 5–1 (Quagliarella 16., 29., 65., Amauri 75., Peres 93. ill. Obiang 78.)
Udinese–Juventus 0–0

KORÁBBAN
Sassuolo–Internazionale 3–1 (Zaza 17., Sansone 29., Berardi 93. – 11-esből, ill. Icardi 83.)