26 perc futball elég volt a Juvénak, újra nyolc pont az előny

2014.04.14. 20:41
Giovinco becsavarta, a Juve pedig könnyedén elhozta a három pontot Udinéből (Fotó: Reuters)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 33. fordulójának hétfő esti találkozóján a hazai pályán január óta veretlen Udinese 2–0-s vereséget szenvedett a bajnoki címhez egyre közelebb kerülő Juventustól.

A tabellát magabiztosan vezető torinóiakra nem várt könnyű feladat hétfő este, az Udinese ugyanis hazai pályán január 11-e óta nem talált legyőzőre.

A meccs első lehetőség a 6. percben könyvelhettük el, Ogbonna kemény belépője után Di Natale csavarhatott kapura szabadrúgásból a bal szélről. Nem volt veszélytelen a löket, de Buffon pulzusa így sem emelkedett, jó fél méterrel elkerülte a kapuját a labda.

Az első Juve-helyzetre 16 percet kellett várni, ebből azonban már gól is született. Sebastian Giovinco fordult kapura Domizzi szorításában, majd a tizenhatos vonaláról ballal eltekerte a labdát a kint álló Scuffet mellett. 0–1

Felpörgött a Juve a gól után, tíz perccel később Pirlo rúgta a jobb oldalról a szögletet, majd egy kis kavarodást követően az ötösön álldogáló Fernando Llorente elé pattant a labda, akinek már csak annyi dolga volt, hogy a tanácstalan Scuffet mellett a kapuba gurítson. 0–2

A félidő második fele a társaival, a torinóiakkal és a játékvezetővel perelő Di Nataléról és a partjelzőről szólt, aki minden udinei játékossal megismertette a lesszabályt. Igazán nagy lehetőséget már nem jegyezhettünk fel.

A fordulás után már nem erőltette meg magát a Juve (Fotó: Reuters)

A fordulás után határozottan jobban futballozott az Udinese, mint az első 45 percben, de a hazaiak így sem tudtak igazán veszélyesek lenni Buffon kapujára.

Lassan aztán újra átvette a meccs irányítását a torinói együttes, amely a kétgólos előny birtokában már nem erőltette meg magát. A Juventus 2–0-ra legyőzte az Udinesét, és így újra nyolc pontra növelte az előnyét a második AS Roma előtt.