Serie A: CR rekordot döntött, magabiztosan nyert a Juve

2018.11.24. 19:54
Cristiano Ronaldónak mindössze 16 mérkőzés kellett, hogy megszerezze a 10. gólját (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 13. fordulójának szombati játéknapján a Juventus hazai pályán 2–0-ra legyőzte a SPAL-t, így a címvédő továbbra is veretlenül vezeti a bajnokságot.

Massimiliano Allegri több kulcsemberét, köztük Paulo Dybalát és Giorgio Chiellinit sem nevezte a kezdőcsapatba pihentetésképp, tekintettel a közelgő hétközi Bajnokok Ligája-fordulóra, ám ez nem látszott meg a csapat játékán.

A 29. percben Cristiano Ronaldo góljával szerezte meg a vezetést a Juventus, az ötszörös aranylabdás támadó Miralem Pjanic beadására érkezett remek ütemben (1–0). A torinói klub történelmében ezzel ő lett az a játékos, aki leggyorsabban elérte a 10 gólos határt, a portugálnak mindössze 16 tétmérkőzés kellett ehhez.

A második félidőben sem lassított a Juve. Az 52. percben Douglas Costa a kapufát találta telibe, majd nyolc percre rá ismét a brazil próbálkozott, ezúttal a lövését Alfred Gomis védte, de balszerencséjére pont Mario Mandzukic elé ütötte a labdát, aki higgadtan a kapuba gurított (2–0).

A későbbiekben nem született több gól, így a Juventus megszerezte a 12. győzelmét és továbbra is veretlenül vezeti a bajnokságot.