Serie A: Rómában nyert az Atalanta, Genovában a Carpi

2015.11.29. 16:57
Gondban Rudi Garcia: többet várt a Romától (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 14. fordulójában az Atalanta a fővárosban nyert vendéglátója, a Roma ellen. A mérkőzést a házigazdák tíz, míg a vendégek kilenc játékossal fejezték be, miután egy, illetve két játékost kiállított a játékvezető. A kora délután négy mérkőzése közül csak az egyiken nem volt használatban a piros lap.

Kiegyenlített mezőnyjátékot hozott a Roma–Atalanta ütközet, sok bruszttal a középpályán, kevés színnel és nagy gólhelyzettel a kapuk előtt. A holtpontról a vendégek mozdultak el, akik a szünet előtt megszerezték a vezetést. A második félidőben fokozta a nyomást a házigazda, jöttek a friss emberek, de a keményen védekező vendégek kihúzták a kritikus időszakot kapott gól nélkül. Viszont három játékosuk besárgult. A mérkőzés a hajrában dőlt el, amikor létszámban megfogyatkozott a római együttes, illetve a szabálytalanságért megítélt büntetőt Germán Denis gólra váltotta. A hátralévő bő tíz perc az indulatokról szólt, ment az adok-kapok, két vendégjátékos második sárga lapját is begyűjtötte. Ezt a két, késői kiállítást azonban már aligha bánta az Atalanta, amely hatodik győzelmét aratta a szezonban, nyolcadik idegenbeli fellépésén a másodikat. Harmadszor kapott ki a Roma, hetedik hazai bajnokiján először. A súlyos hétközi BL-vereség után – Barcelonában kaptak ki 6–1 – pedig elmaradt a búfelejtő gyógyír a rómaiak számára.

A Chievo hiába szerzett vezetést az első félidő közepén, öngóllal még a szünet előtt szépítettek a vendégek. Az Udinese a második félidő elején és a végén is betalált, Cyril Thereau duplázott. Bár az egyikről éppen ő tehetett a legkevésbé: egy rosszul sikerült, kapu mellé készülő lövés pattant be róla. A két vendéggól között Roberto Inglese még kiegyenlített ugyan, de a végelszámolásnál a gólja már nem sokat ért.

A Verona az első félidő közepén ember-, majd gólhátrányba került, a büntetőt értékesítő Daniel Ciofani még a szünet előtt újfent beköszönt, így eldőlni látszott a találkozó. Főként, hogy a második félidő elején már hárommal elhúzott a Frosinone. A Verona azonban nem zuhant össze, a hajrá előtt hét perc alatt szerzett két góllal felzárkózott egygólos különbségre, de a hátralévő fertályóra már kevésnek bizonyult az egyenlítéshez. A Verona egyedüliként a mezőnyben továbbra is nyeretlen.

Hiába került már a 6. percben emberhátrányba a Genoa, két perccel később tíz emberrel is megszerezte a vezetést. A vendég Carpi a második félidőben éledt: a szünet után nem sokkal egyenlített, majd a hajrában a győzelmet érő gólt is megszerezte. Második győzelmét aratta a Carpi, hetedik idegenbeli fellépésén az elsőt, így rögtön megnégyszerezte vendégként szerzett pontjainak a számát.

A Lazio újabb zakóba szaladt bele, ezúttal az Empoli vendégeként szenvedett 1–0-s vereséget, így már öt mérkőzés óta nyeretlen a bajnokságban.

OLASZ SERIE A
14. FORDULÓ

Chievo–Udinese 2–3 (Paloschi 26., Inglese 72., ill. Frey 43. – öngól, Thereau 46., 81.)
Frosinone–Verona 3–2 (Ciofani 22., 40. – az elsőt 11-esből, Dionisi 48., ill. Viviani 69., Moras 76.)
Genoa–Carpi 1–2 (Figueiras 8., ill. Borriello 58., Zaccardo 81.)
Roma–Atalanta 0–2 (Darío Gómez 41., Denis 82. – 11-esből)
Empoli–Lazio1–0 (Tonelli 5.)