Ikszelt az Inter és a Roma az ötvenmillió eurós derbin

2016.03.19. 20:35
A Roma nem bírt az Internazionaléval a Serie A rangadóján (Fotó: AFP)
Egy pontot elvitt a Bajnokok Ligáját jelentő harmadik helyért hajtó Internazionale a Roma otthonából az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Serie A 30. fordulójában.

OLASZ SERIE A
30. FORDULÓ

Roma–Internazionale 1–1 (Nainggolan 84., ill. Perisic 53.)

ONLINE KÖZVETÍTÉS, STATISZTIKÁK, ÉRDEKESSÉGEK ITT!

Az olasz sajtó csak mint az ötvenmillió eurós mérkőzést emlegette az Inter és az AS Roma újabb rangadóját, természetesen ne gondoljunk itt rosszra, a Bajnokok Ligáját (és annak pénzhalmait) jelentő dobogó miatt az elnevezés.

Ehhez képest az első félidőben csak két helyzetet láthattunk: előbb Marcelo Brozovic törte el a labdát kecsegtető helyzetből, majd Stephan El Shaarawy közelebbi próbálkozása után jött a menetrendszerű Samir Handanovic-bravúr.

Éppen erre lett volna szüksége a fordulás után Wojciech Szczesnynek, hogy védje a jól helyezett Ivan Perisic lövést: 0–1, a horvát remek formának örvend, csapata legutóbbi hat bajnoki találatából három góllal és egy gólpasszal vette ki részét.

Kőkeményen és fegyelmezetten védekezett az első félidőben az Inter, de a szűrő Seydou Keitát váltó Edin Dzeko beállása megzavarta Mirandáékat, szerencséjükre hol Handanovic röpködött újra eredményesen, hol Nagatomo Juto mentett a gólvonalon, hol meg a bosnyák rontott.

Mint a hajrában kiderült, rontani is tudni kell, mert Dzeko eltört lövése éppen jó lett gólpassznak a harcos Radja Nainggolannak: 1–1.

A legvégén ismét Dzeko volt a főszereplő, de ettől eltekintett volna az ék, mert ő blokkolta véletlenül az ötösön Mohamed Szalah talán gólba tartó lövését. Semmi sem dőlt el a döntetlennel, mindkét csapat tovább álmodozhat a dobogóról és a BL halmairól.

1. Juventus 29 21 4 4 51–15 +36 67
2. Napoli 29 19 7 3 59–23 +36 64
3. Roma 30 17 9 4 62–31 +31 60
4. Internazionale 30 16 7 7 40–28 +12 55
5. Fiorentina 29 16 6 7 50–32 +18 54
6. Milan 29 13 9 7 39–30 +9 48
7. Sassuolo 29 11 11 7 36–32 +4 44
8. Lazio 29 11 8 10 37–37 0 41