Serie A: a kolumbiai gólvágónál idén senki sem jobb!

2019.02.10. 17:10
A Bologna 1–1-es döntetlent játszott a Genoával az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 23. fordulójában.

A Bolognában nem volt ott a kezdőben Nagy Ádám, aki végül pályára sem lépett, így sorozatban a negyedik bajnokiján kellett a kispadról végignéznie társai produkcióját – a magyar válogatott középpályás a gárda új vezetőedzőjének, Szinisa Mihajlovicsnak az irányítása alatt még egyetlen percet sem kapott a bizonyításra.Nagy Ádám, aki végül pályára sem lépett, így sorozatban a negyedik bajnokiján kellett a kispadról végignéznie társai produkcióját – a magyar válogatott középpályás a gárda új vezetőedzőjének, Szinisa Mihajlovicsnak az irányítása alatt még egyetlen percet sem kapott a bizonyításra.

A másik oldalon Schäfer András, a Genoa friss szerzeménye szintén kerettag volt a meccsen, és ugyancsak nem jutott szóhoz – ebben vélhetően annak is szerepe van, hogy az MTK-tól érkező futballista szombaton végigjátszotta a Primaverában az U19-es alakulat Empoli elleni találkozóját, melyet együttese 2–1-re megnyert. A magyar játékos az 58. percben összeszedett egy sárga lapot.

A 17. percben egy kapushiba után szerzett vezetést a Bologna, Mattia Destro Andrea Poli beadását követően hét méterről fejelhetett a kapuba.

Destro nincs túl jó formában, a támadó 351 nap után volt eredményes az olasz élvonalban – a 27 éves labdarúgó akkor is a Genoa ellen talált be.

A 33. percben szöglet után egyenlítettek a vendégek Lukas Lerager fejesével, a folytatásban pedig már nem esett több gól, a Bologna 1–1-es döntetlent játszott a Genoával, így elmozdult a kiesőzónából.

Az Atalanta a második félidőben fordítva nyert a SPAL ellen (2–1), és „természetesen” Duván Zapata szerezte a győztes találatot, aki 2019-ben már kilencedszer volt eredményes, ezzel Gabriel Jesus (Manchester City) és Edinson Cavani (PSG) mellett ő a topligák legjobbja idén!

A kolumbiai támadó anyaklubja, a Sampdoria viszont nem zárt jó napot, otthon 1–0-ra kikapott az utolsó előtti helyen álló Frosinonétól.