Ismét ikszelt az AS Roma, a Juventus zár az élen fél távnál

2015.01.17. 20:40
Paulo Dybala tüzelt kapura, Astori csak nézte (Fotó: Reuters)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Serie A 19. fordulójában az éllovas Juventust üldöző AS Roma 1–1-re végzett a Palermo otthonában, így eldőlt, hogy a bajnokság első felének végeztével a torinóiak állnak majd a tabella élén.

SERIE A
19. FORDULÓ

Palermo–Roma 1–1 (Dybala 2., ill. Destro 54.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Azzal a tudattal érkezett a Palermo otthonába az AS Roma, hogy ha nem nyer, ezen a héten is tovább növelheti hátrányát az éllovas Juventusszal szemben. Ehhez képest az egész első félidő kevés volt arra a fővárosiaknak, hogy egyetlen árva helyzetet is kidolgozzanak – a hazaiak egyszer legalább eljutottak ziccerig, sőt, értékesítették is.

Igaz, kellett ehhez a római védelem csődje, Franco Vázquez remek helyzetfelismerése és a kisebb sérüléssel bajlódó csodagyerek Paulo Dybala higgadt megoldása is: 1–0!

A 21 éves argentin csatárnak ez volt idénybeli tizedik találata hét gólpassz mellett, ezért kér a Palermo 40 millió eurót az érte sorakozó olasz, angol és német kérőktől. A szünetben a két vezetőedző minden bizonnyal néhány jobb megoldást kért játékosaitól, talán emelt hangon, mert finoman szólva is felejthető első játékrészt láttunk.

Gyorsan egyenlített az AS Roma az újrakezdés után, Kevin Strootman középre fejelt labdájára Mattia Destro érkezett a legjobb ütemben (1–1), de ismét rosszat tett a gól a mérkőzésnek, mert ezt követően csak egyszer izgulhattunk a következő 36 percben, amikor Dybala hős lehetett volna, ám közeli lövését védte Morgan De Sanctis. Rudi Garcia a hajrára beküldte a Daniele Verde, Maicon, Francesco Totti hármast, a házigazda pedig teljesen elkészült erejével a végére, de ez sem segített a „szürke farkasokon”.

Újabb döntetlent ért el tehát az AS Roma, s ezzel biztossá vált, hogy a bajnokság felénél a Juventus áll a tabella élén.