nemzetisport.hu 2018.09.21 22:45 Frissítve: 2018.09.21 22:50

Serie A: otthon nyert a Sassuolo a forduló nyitó mérkőzésén

Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 5. fordulójának nyitó mérkőzésén a Sassuolo hazai pályán 3–1-re legyőzte az Empolit.

Már a 19. másodpercben vezetést szerzett az Empoli Francesco Caputo révén (0–1). Ebben a naptári évben ez volt a leggyorsabb gól a Serie A-ban.

A válaszra nem sokat kellett várni: Kevin-Prince Boateng a 13. percben szép támadás után egyenlített (1–1). A szünetig nem született több gól.

Hasonlóan az első félidőhöz, a második játékrészben is korán jött az első találat. Az 57. percben szöglet után Gian Marco Ferrari érkezett a rövid saroknál, és fejjel csúsztatta a kapuba a labdát. A végső döfést Federico Di Francesco vitte be a 85. percben, aki a lapos beadás után szép mozdulattal, sarokkal talált a kapuba (3–1). A Sassuolo így ideiglenesen feljött a tabella 2. helyére – a többi találkozót szombaton és vasárnap rendezik.

OLASZORSZÁG, SERIE A
5. FORDULÓ
Sassuolo–Empoli 3–1 (Kevin-Prince Boateng 13., Ferrari 57., Di Francesco 85., ill. Caputo 1.)

Olasz labdarúgás nemzetisport.hu

A bronzérem szempontjából fontosnak gondolt mérkőzésen végül mégsem dőlt el semmi.

2019.04.06 16:46:41

A játékos a halála előtt egyezett meg a klubbal. Ez a szerződés azonban örökre szól.

2019.03.17 17:44:46

Öt gólt hozott a Derby della Madonnina. A Milan későn kapcsolt, ez kevés volt a gyenge első félidő után.

2019.03.15 19:06:45

Olasz labdarúgás CSILLAG PÉTER

Az olasz lapok azt írták róla, hogy amit ő művel a labdával, az már szinte boszorkányság vagy bűvészet.

2019.03.03 20:10:28

Úgy tűnt, az első félidőben lerendezi a Juve, de a másodikban feltámadt a Napoli, és akár nyerhetett is volna.