Serie A: otthon botlott a Roma; Dybala az első „dupla duplázó”

2015.04.19. 16:55
Elbotlott a Roma az Atalanta ellen (Fotó: Reuters)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 31. fordulójában a Roma 1–1-es döntetlent játszott az Atalantával, így nem tudta visszaelőzni a szombaton a Juventustól vereséget szenvedő Laziót. A Genoa ellen 2–1-es győzelmet arató Palermóban Paulo Dybala lett az első játékos a szezonban, aki legalább 10-10 gólt, illetve gólpasszt jegyez.

ROMA–ATALANTA

A Roma a kiesés ellen küzdő Atalantát fogadta vasárnap délután, és tudta, hogy megelőzheti a szombaton vereséget szenvedő Laziót, ha begyűjti a három pontot. Már a harmadik percben meg is szerezték a vezetést a „farkasok”: büntetőhöz jutottak, és Francesco Totti nem hibázott (1–0).

Húsz perccel később az Atalanta is tizenegyest rúghatott, ebben az esetben pedig Germán Denis nem rontott (1–1). A hátralévő időben is próbálkozott a Roma, ám nem tudott betalálni, így a döntetlennel nem tudta megelőzni a Laziót, és maradt a harmadik helyen.

A TÖBBI TALÁLKOZÓN

A Palermo fél óra alatt eldöntötte a Genoa elleni találkozót, Ivajlo Csocsev kétszer is betalált ez idő alatt. A bolgár a második gólja előtt Paulo Dybalától kapta a passzt, aki így a kosárlabdában ismert fogalom szerint már „dupla duplánál” jár, hiszen 13 gólt és 10 gólpasszt jegyez ebben a szezonban. A Genoa szépíteni tudott, egyenlíteni már nem.

A Parma a 19. percben vezetést szerzett az Empoli otthonában, ám a hazaiak a szünetig fordítottak. A 73. percben azonban Isak Belfodil 2276 perc után megtörte a gólcsendjét, így döntetlen lett a vége.

Ugyancsak egy-egy pontot szerzett a Chievo és az Udinese, hiszen 1–1-es végeredmény született kettejük találkozóján.

OLASZORSZÁG, SERIE A
31. FORDULÓ

Roma–Atalanta 1–1 (Totti 3. – 11-esből, ill. Denis 23. – 11-esből)
Palermo–Genoa 2–1 (Csocsev 9., 30., ill. Falqué 52.)
Empoli–Parma 2–2 (Maccarone 32., Tonelli 45., ill. Lodi 19., Belfodil 73.)
Chievo–Udinese 1–1 (Pellissier 39., ill. Cesar 71. – öngól)
KORÁBBAN
Sassuolo–Torino 1–1 (Berardi 45+1. – 11-esből, ill. Quagliarella 58. – 11-esből)