Serie A: ollózós gólt kapott a Juventus, örülhet a Napoli

2018.04.18. 22:50
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 33. fordulójában a listavezető Juventus nem tudott nyerni a kiesőjelölt Crotone otthonában (1–1), így az Udinesét 4–2-re legyőző Napoli csökkentette a hátrányát a tabellán. A Lazio drámai meccsen verte meg a Fiorentinát, míg Nagy Ádám végigjátszotta a Sampdoria ellen 1–0-ra elveszített találkozót.

Simy pazar góllal keserítette a Juventust (Fotó: AFP)

A listavezető Juventus a kiesőzónában tanyázó Crotonéhoz látogatott, és viszonylag tartalékosan vágott neki a találkozónak. Ennek ellenére alig több mint negyedóra elteltével megszerezte a vezetést a torinói együttes: Douglas Costa bal oldali beadását a röviden érkező Alex Sandro csúsztatta a hálóba. Ez a gól elég is volt ahhoz, hogy a szünetben előnyben legyen a Juve.

A fordulás után azonban egyenlíteni tudott a Crotone: a 65. percben egy beadást követően nem tudtak tisztázni a vendégek, Simy pedig 13 méterről ollózó mozdulattal talált a hálóba. Ezzel, mint később kiderült, a nigériai be is állította a végeredményt – így a Juventus előnye csökkent az élen, a Crotone pedig fontos lépést tett a bennmaradás felé.

Simy gólja

A címvédő legnagyobb riválisa, a Napoli gólokban gazdag meccsen gyűrte le az Udinesét, ezzel közelebb zárkózott az éllovashoz. Igaz, az Udinese kétszer is vezetett a mérkőzésen, ám a második félidőben a nápolyiak valamivel több mint tíz perc alatt hármat rámoltak be, ezzel eldöntötték a találkozót. A Napoli már csak négy pontra van a Juventustól, vasárnap pedig Juventus–Napoli rangadót rendeznek...

Elképesztő fordulatokat és izgalmakat hozott a Fiorentina és a Lazio összecsapása. A 14. percben már mindkét csapat tíz emberrel volt a pályán: a firenzeiek a kapusukat veszítették el a hetedik minutumban, Marco Sportiello ugyanis a tizenhatoson kívül ért kézzel a labdához, míg a fővárosiaknál Alessandro Murgia kapott pirosat.

Utóbbi kiállítása után Jordan Veretout remek szabadrúgásgóllal juttatta vezetéshez a Fiorentinát, majd a francia légiós büntetőből is betalált az első félidőben. A Laziónak azonban volt válasza, Luis Alberto és Martín Cáceres révén még a szünet előtt egyenlíteni tudott. A fordulás után Veretout megszerezte a harmadik találatát a meccsen, amire negyedórával később Felipe Anderson felelt. Az utolsó szót Luis Alberto mondta ki, a Barcelona-kiszemelt góljával nyert a Lazio. (3–4)

Az AS Roma sem akart lemaradni a bronzéremért folytatott harcban, ehhez a Genoán kellett túljutnia. Az első félidőben Cengiz Ünder szerezte meg a vezetést a fővárosiaknak, majd a fordulás után Ervin Zukanovic öngóljával növelte előnyét a házigazda. Gianluca Lapadula ugyan szépített, de többre nem futotta a genovaiak erejéből, így a „farkasok" gyűjtötték be a pontokat.

A Milan Torinóba látogatott, ahol a házigazda már a negyedik percben előnybe kerülhetett volna, de Andrea Belotti a lécre bikázta a Franck Kessié szabálytalansága után megítélt büntetőt. A kihagyott lehetőség megbosszulta magát, a túloldalon Giacomo „Jack” Bonaventura szép góljával megszerezte a vezetést a Milan. A fordulás után Lorenzo De Silvestri egalizált, az olasz védőt aztán a 93. percben kiállították. Ez már nem befolyásolta a találkozó alakulását, megosztoztak a pontokon a csapatok.

OLASZ SERIE A
33. FORDULÓ
Benevento–Atalanta 0–3
(Freuler 21., Barrow 49., A. Gómez 67.)
Sampdoria–Bologna 1–0 (D. Zapata 93.)
SPAL–Chievo 0–0
Roma–Genoa 2–1 (Ünder 17., Zukanovic 52. – öngól, ill. Lapadula 61.)
Crotone–Juventus 1–1 (Simy 65., ill. Alex Sandro 16.)
Fiorentina–Lazio 3–4 (Veretout 16., 31., 54. – a másodikat 11-esből, ill. Luis Alberto 39., 73., Cáceres 45., F. Anderson 70.)
Torino–Milan 1–1 (De Silvestri 70., ill. Bonaventura 9.)
Hellas Verona–Sassuolo 0–1 (Lemos 38.)
Napoli–Udinese 4–2 (Insigne 47., Albiol 64., Milik 70., Tonelli 75., ill. Jankto 41., Ingelsson 55.)