Megtáltosodott a Roma: négy gól Nápolyban

2018.03.03. 20:40
A szokásos: Insigne lő (Fotó: AFP)
Az AS Roma négy gólt vágott Nápolyban, így a hazaiak hiába voltak kétszer is eredményesek, elveszítették a Serie A 27. fordulójának szombat esti rangadóját.

OLASZ SERIE A
27. FORDULÓ
Napoli–Roma 2–4 (L. Insigne 6., Mertens 92., ill. Ünder 7., Dzeko 26., 73., Perotti 79.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Hatalmas iramban vetette magát a csatába a Napoli és a Roma is, így aztán igazán élvezetesre sikeredett a rangadó első fél órája.

Az első percekben a korábbi római védő, Mário Rui volt a főszereplője két gólnak is: előbb az ő beadását vágta a kapuba Lorenzo Insigne, majd az ő lábáról pattant a meglepett Pepe Reina fölött a kapuba Cengiz Ünder lövése.

Ezt követően Insigne rengeteg, Dries Mertens pár helyzetet hagyott ki, majd hideg zuhanykényt érte a hazaiakat a sok bosszankodás után egy még nagyobb: Edin Dzeko fejes gólja.

A szünet után sem csökkent a nápolyi lendület, José Callejón még szögletből is majdnem gólt szerzett, majd beállt a kisebb megfázással bajlódó Marek Hamsík és a szeptember óta hiányzó Arkadiusz Milik – de a hajrá előtt ismét betalált Edin Dzeko, aki a 16-os elől lőtt a hazai kapuba, az elcsúszó Mário Rui mellől...

Hogy a portugál bal oldali mindenes még jobban megemlegesse ezt a mérkőzést, arról saját maga gondoskodott a későbbiekben, mert nem sokra rá adott egy gólpasszt Diego Perottinak – innen már nem állt fel a Nápoly, Dries Mertens csak a ráadásban szépített.

A Juventus szemszögéből nézve kezd helyreállni a rend a Serie A-ban.

1. Napoli 27 22 3 2 62–19 +43 69
2. Juventus 26 22 2 2 63–15 +48 68
3. Roma 27 16 5 6 44–23 +21 53
4. Lazio 27 16 4 7 64–34 +30 52
5. Internazionale 26 14 9 3 42–21 +21 51
6. Sampdoria 26 13 5 8 46–34 +12 44
7. Milan 26 13 5 8 36–29 +7 44
8. Atalanta 25 10 8 7 37–29 +8 38