A Napoli olyan simán nyert, hogy Balotelli is sírva fakadt

2014.02.08. 20:48
Higuaín jól játszott, duplázott a Milan ellen (Fotó: Reuters)
A tabella harmadik helyén álló Napoli biztosan verte meg a középmezőnyben sínylődő Milant a Serie A 23. fordulójának utolsó szombati mérkőzésén. Higuaín duplázott, a számtalan helyzetből végül hármat értékesített a hazai csapat, ezzel megerősítette harmadik helyét a tabellán.

A Napoli győzelmi kényszerben várta a meccset, hiszen azzal, hogy a Fiorentina megverte az Udinesét, a lilák pontszámban beérték a hazaiakat.

Fergetegesen kezdték a meccset a nápolyiak. Egyre-másra vezették a támadásokat a riadt Milan-védőkre. A támadásokban elsősorban Higuaín volt aktív, a hazai közönség pedig örömmel figyelhette, ahogy kedvencei helyzetbe kerülnek.

Aztán a 7. percben mégis az arcukra fagyott a mosoly, mert hiába támadott a Napoli, mégis a Milan szerzett vezetést. Taarabt vezetgette a labdát a Napoli térfelének közepén, felgyorsított, és mivel behátráltak előle, tovább vezette a labdát. 18 méterre a kaputól aztán lövésre szánta el magát, és a rossz ütemben lépő védő mellett Reina kapujának bal alsó sarkába suhintotta a labdát. 0–1

Korai volt azonban a Milan hívek öröme, mert alig négy perc alatt összekapta magát a Napoli, és egyenlített is. A 11. percben ugyanis Inler kapott labdát Jorginhótól, majd 22 méterre a kaputól nagy lövést eresztett meg a Milan kapujának irányába. De Jong még belelépett a lövésbe, amely kicsit megpattant, és védhetetlenül vágódott Abbiati kapujába. 1–1

A gól után szinte felborult a pálya. Egyre csak a Napoli vezetett akciókat, a Milan pedig olykor hét-nyolc emberrel védekezett. A csapatok nem sokat foglalkoztak a középpályával, ezért lüktető volt a meccs.

Az utolsó percekre nyomasztóvá vált a Napoli fölénye, és csak a jó szerencséjének köszönhette a Milan, hogy a félidő végéig megtartotta az ikszet. Az első félidőben a Napoli 13-szor, a Milan mindössze 4-szer lőtt kapura.

A második félidőben hiába jött be a Milanba Kaká, egyáltalán nem változott meg a játék képe. Továbbra is támadott a Napoli, a vendégek pedig csak pillanatokra tudták megtartani a labdát.

Szinte percenként zúgott egy-egy lövés Abbiati kapuja felé, de vagy az irányzékkal volt gond, vagy Abbiati védett remekül.

Aztán az 56. percben már ő is tehetetlennek bizonyult. Inler kiválóan ívelte fel a labdát a tizenhatoson belülre a Mexes mellől megiramodó Higuaín felé, akinek fel sem kellett ugrania, úgy fejelhetett 6 méterről a kővé dermedt Abbiati mellett a kapu bal oldalába. 2–1

A Milan cserékkel igyekezett frissíteni, de nem sok eredménnyel. Ennek ellenére a piros-feketék előtt is adódtak helyzetek, csakhogy ezeket elpuskázták. A csapat nagyon igyekezett, de a Napoli jobb volt. Balotelli például a lecserélése után sírva fakadt, annyira nehezen viselte, hogy nem tudott segíteni kedves csapatának.

Szomorúsága a 82. percben igazi keserűséggé változhatott, hiszen eldöntötte a meccset a Napoli. Hamsík remekül szöktette a leshatáron álló Callejónt a tizenhatos vonaláról, aki néhány lépés után középre játszott az egyedül érkező Higuaín elé, akinek nem okozott gondot a hálóba lőni a Napoli harmadik gólját. 3–1

Ezzel a maga részéről a házi feladatot teljesítette is a Napoli, és továbbra is harcban áll a dobogóért. Seedorf szomorú tekintetéből pedig azt lehetett leolvasni az utolsó percben, hogy igen sok munkája lesz még a csapatával…