nemzetisport.hu 2017.04.02 20:35 Frissítve: 2017.04.02 22:54

Higuaín visszatért Nápolyba, ikszelt a Juve a rangadón

Hamar vezetést szerzett, de nem nyert a Juventus a Napoli otthonában az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Serie A 30. fordulójának szuperrangadóján, amely végül sok kihagyott hazai helyzetet és egy-egy gólt hozott. Először tért vissza Nápolyba viharos nyári klubváltása után Gonzalo Higuaín, aki nagyon gyengén futballozott, de semmiféle atrocitás nem érte a támadót a déli szurkolók részéről.

Marek Hamsík szép góllal egyenlített (Fotó: AFP)

OLASZORSZÁG
SERIE A, 30. FORDULÓ

Napoli–Juventus 1–1 (Hamsík 60., ill. Khedira 7.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Ha nádi hegedűvel és dobbal nem is, de ötvenezernél is több, a stadion előtt kiosztott síppal várták a hűtlen Gonzalo Higuaínt Nápolyban, ahol a szokásos pokoli lelátói hangulat ezúttal elmaradt, és a várakozásokhoz képest az argentin csatárt is csak szőrementén füttyölgették a szurkolók, még csak egy disznófejet sem kapott a csatár.

Kapott ellenben gólt a hazai csapat, korán, Sami Khedira parádés megmozdulását követően (0–1), majd a vezetés birtokában visszaállt a Juventus, és várta a hazai rohamokat.

Ám hiába jutottak többször is gólszerzési lehetőségig a déliek, a Marek Hamsík, Dries Mertens, Lorenzo Insigne trió borzasztóan pontatlanul lövöldözött, az idényben már 36 kanadai pontnál járó belga Mertens kétségbeesésében még kézzel is megpróbált gólt szerezni, de a nagy Diego Maradonának még ez is jobban ment.

Mintha már a Barcelona elleni párharcra készült volna a Juventus, amely az első félidőben összesen három alkalommal ért labdába az ellenfél 16-osán belül (negatív bajnoki rekordja), majd a fordulást követően olykor tíz emberrel védekezett saját büntetőterületén belül.

Ekkora nyomást azonban sokáig a Juventus védelme sem bírhat, Marek Hamsík harmadik helyzetét már nem hibázta el (1–1), majd Mertens zörgette meg a kapufát.

Massimiliano Allegri pár változtatással felrázta és stabilizálta a címvédőt, a hajrára a kisebb sérüléssel bajlódó Paulo Dybalát is beküldte Higuaín és Mario Mandzukic mellé, de újabb gól már nem esett: elérte a célját a Juventus, mert nem kapott ki, ez az egy pont nagyon kevés a Napolinak a második helyért folytatott harcban.

Ellenben hétközben az Olasz Kupában máris megcibálhatja a nagy torinói ellenlábas bajszát a déli csapat.

KORÁBBAN

Genoa–Atalanta 0–5 (Conti 25., A. Gómez 32., 63., 83. – az elsőt 11-esből, Caldara 76.)
Fiorentina–Bologna 1–0 (Babacar 51.)
Palermo–Cagliari 1–3 (G. González 26., ill. Ionita 48., 89., Borriello 58.)
Chievo–Crotone 1–2 (Pellissier 57., ill. Ferrari 51., Falcinelli 82.)
Pescara–Milan 1–1 (Paletta 12. – öngól, ill. Pasalic 41.)
Torino–Udinese 2–2 (Moretti 70., Belotti 83., ill. Jankto 49., Perica 68.)
Sassuolo–Lazio 1–2 (Berardi 26. – 11-esből, ill. Immobile 42., Consigli 82. – öngól)
Roma–Empoli 2–0 (Dzeko 12., 56.)

HÉTFŐN JÁTSSZÁK
20.45: Internazionale–Sampdoria (Tv: Digi Sport1)

2019.10.14 17:00:36

Olasz labdarúgás KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN

„Nehogy eszedbe jusson lepisilni a rendőrautó kerekeit! A rendőrök nem találják viccesnek, és a klubod sem…”

2019.10.06 20:13:56

Olasz labdarúgás CS. Z.

Pattogós, harcos meccset hozott a Derby d'Italia, Conte Interjében kevesebb volt az átütőerő.

2019.09.21 20:19:28

Olasz labdarúgás T. I.

Antonio Conte csapata négy forduló után négy győzelemmel a tabella első helyén áll.

2019.09.14 13:03:49

Olasz labdarúgás BACSKAI JÁNOS

Nagyon készültek a rangadóra a firenzeiek, akik az első félidőben több ziccert is elhibáztak, a vége 0–0 lett.

2019.09.01 16:56:00

Olasz labdarúgás R. GY.

Hat kapufát láttunk a Lazio és a Roma rangadóján, gólból viszont csak kettőt, így lett iksz.