Serie A: mindhárom pontot otthon tartotta a Napoli

2017.01.07. 22:49
A Napoli nagy nehezen legyűrte a Sampdoriát (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság harmadik helyezettje, a Napoli 2–1-re legyőzte a Sampdoriát. A vendégek a 61. perctől emberhátrányban játszottak, miután Matías Silvestre-t kiállította a játékvezető.

A Napoli a Sampdoriát fogadta az olasz bajnokság 19. fordulójában. Nem volt túl eseménydús az első félidő: a nápolyiak mindössze öt alkalommal próbálkoztak lövéssel, a jelenlegi szezonban, hazai találkozókat tekintve ez a legalacsonyabb szám részükről.

Harminc percet kellett várni az első találatra: a vendégek akciójának végén a Napoli játékosa, Elseid Hysaj olyan szerencsétlenül ért labdához, hogy az a saját kapujába jutott: 0–1!

A második játékrészben sem élénkült meg jelentősen a találkozó, nem záporoztak a lövések – a 61. percben azonban Silvestre-t a kiállították, a Napolinak pedig sikerült betalálnia: a 77. percben Manolo Gabbiadini szép támadás végén megszerezte az egyenlítő gólt – 1–1!

A hátralévő játékidőben a hazaiak mindent egy lapra feltéve támadtak, és a 95. percben Lorenzo Tonelli révén a győztes gólt is megszerezték (2–1).