Higuaín volt a negatív hős – a Juventus 2–0-ra nyert Milánóban

2018.11.11. 20:29
Higuaín rossz napot fogott ki korábbi csapata ellen, jócskán ludas a Milan vereségében (Fotó: AFP)
A Juventus Mario Mandzukic és Cristiano Ronaldo találatával 2–0-ra nyert a Serie A 12. fordulójának záró mérkőzésén az AC Milan vendégeként. A hazai csapatban a torinóiak kölcsönjátékosa, Gonzalo Higuaín tizenegyest rontott, illetve kapott egy teljesen felesleges piros lapot, előbbi meghatározta a mérkőzés alakulását.

És Gonzalo Higuaínról ezúttal is kiderült, hogy nem a nagy pillanatok embere. A Juventus Milannak kölcsönadott argentin csatára hiába harcolt ki tizenegyest az első félidő hajrájában, ám nem élt a lehetőséggel, lövése ugyan jól helyezett volt, de gyengécske, és Wojciech Szczesny a jobb oldali kapufára tolta a korábbi csapattárs lövését.

Fontos pillanat volt ez a meccsen, mert a Juventus – a Higuaínnal ellentétben nagy meccseken gyakran villanó – Mario Mandzukic találatával már a 8. percben vezetést szerzett, és a játék alapján alapvetően irányítás alatt is tartotta a meccset. A horvát Alex Sandro betekerése után Ricardo Rodríguezt fejelte le, és helyezett a kapu bal oldalába, majd a folytatásban is a Juventus egyik legveszélyesebb játékosa volt, mert ezen kívül is kétszer próbálkozott még fejessel.

Ronaldo köszönti az első Juve-gól szerzőjét, Mandzukicot (Fotó: AFP)

Mezőnyben egyenrangú fél volt a Milan, ám kijött a játékosállományból fakadó deficitje: nem volt olyan labdarúgója, aki igazán helyzetet tudott volna teremteni a kapu előtt. Suso igyekezett a legjobban, ám Calhanoglu, Castillejo és a társai is szürkék voltak támadásban, Higuaín az említett esetet leszámítva alig került helyzetbe.

És ez nem változott igazán a második játékrész elején sem, Cristiano Ronaldo lövésében és Paulo Dybala szabadrúgásában is benne volt a gól lehetősége, ám a Juventus nem tudta bevinni a döntő gólt. Gennaro Gattuso igyekezett frissíteni a csapatán, a 74. percre ki is használta mindegyik cseréjét, és a Milan ekkor már többször helyzetbe is tudott kerülni, ám ez főként csak távoli lövéseket jelentett, mert Higuaínt mesterien levette a pályáról a Mehdi Benatia, Giorgio Chiellini kettős. És hiába a Milan-lehetőségek, ahogy az várható volt, a Juventus eldöntötte a meccset. A csereként beálló Laxalt adta el egy labdát a 81. percben, amit Joao Cancelo szerzett meg a 16-os előterében, majd jobb oldalról, éles szögből lőtt, a labda kipattant Donnarummáról, és Cristiano Ronaldo közelről a léc alá bombázott. 0–2

A megmaradt idő pedig csak arra volt jó, hogy Gonzalo Higuaín végképp negatív hőssé váljon. Az argentin szabálytalankodott Benatiával szemben, amiért kapott egy sárga lapot, és nem bírta cérnával, nekiállt ordítani Mazzoleni játékvezetővel, amit egy agresszív fejmozdulattal is megtoldott, amiért megkapta a pirosat is. A társai alig bírták visszatartani.

Csúf véget ért a meccs a csatár és a Milan számára is, a Juventus nem kimondottan jó játékkal is 2–0-ra nyert Milánóban. A Juventus sorozatban hatodszor nyert a Milan ellen, a legutóbbi 17 egymás elleni összecsapáson már 15. alkalommal.

OLASZ SERIE A

12. FORDULÓ
Milan–Juventus 0–2 (Mandzukic 8., C. Ronaldo 81.)

KORÁBBAN
Chievo–Bologna 2–2 (Meggiorini 20. – 11-esből, Obi 45., ill. Santander 3., Orsolini 56.)
Empoli–Udinese 2–1 (Zajc 41., Caputo 51., ill. Pussetto 81.)
Roma–Sampdoria 4–1 (Juan Jesús 20., Schick 59., El Shaarawy 72., 93., ill. Defrel 89.)
Sassuolo–Lazio 1–1 (Ferrari 15., ill. Parolo 8.)
Atalanta–Inter 4–1 (Hatoboer 8., Mancini 62., Djimsiti 88., Gómez 94., ill. Icardi 47. – 11-esből)

Genoa–Napoli 1–2 (C. Kouamé 20., ill. F. Ruiz 62., Biraschi 86. – öngól)

Frosinone–Fiorentina 1–1 (Pinamonti 89., ill. Benassi 47.)

Torino–Parma 1–2 (Baselli 37., ill. Gervinho 9., R. Inglese 25.)

SPAL–Cagliari 2–2 (Petagna 3., Antenucci 71., ill. Pavoletti 73., Ionita 76.)

1. Juventus 12 11 1 26–8 +18 34
2. Napoli 12 9 1 2 26–13 +13 28
3. Internazionale 12 8 1 3 22–10 +12 25
4. Lazio 12 7 1 4 18–14 +4 22