Serie A: megvan a Roma első veresége is az idényben

2019.09.25. 20:57
Az Atalanta idegenben 2–0-ra legyőzte a Romát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 5. fordulójában.

Bemutatkozott a „farkasoknál” a nyáron a Manchester Unitedtől kölcsönvett Chris Smalling, az angol válogatott védő ott volt a Roma kezdőjében az Atalanta elleni összecsapáson, ám vélhetően nem ilyen debütálásra vágyott.

A 71. percben Duván Zapata, a vendégek támadója került helyzetbe, s hét méterről, ballal a jobb felsőbe bombázott, megszerezve csapatának a vezetést.

A 90. percben pontot tett a találkozó végére az Atalanta, Marten de Roon góljával kialakult a 0–2-es végeredmény.

Az Atalanta a 2010–2011-es idény óta nem állt ennyire jól öt bajnoki után – a mai sikerrel 10 pontja van.

OLASZ SERIE A
5. FORDULÓ
Roma–Atalanta 0–2 (D, Zapata 71., De Roon 90.)
Fiorentina–Sampdoria 2–1 (Pezzella 31., Chiesa 57., ill. Bonazzoli 79.)
Genoa–Bologna 0–0
Inter–Lazio 1–0 (D'Ambrosio 23.)
Napoli–Cagliari 0–1 (L. Castro 88.)
Parma–Sassuolo 1–0 (Bourabia 95. – öngól)
SPAL–Lecce 1–3 (Di Francesco 17., ill. Mancosu 11., 71. – mindkettőt büntetőből, Calderoni 47.)

1. Internazionale 5 5 10–1 +9 15
2. Juventus 5 4 1 9–5 +4 13
3. Atalanta 5 3 1 1 11–8 +3 10
4. Napoli 5 3 2 13–9 +4 9
5. Cagliari 5 3 2 8–5 +3 9
6. Roma 5 2 2 1 10–9 +1 8
7. Bologna 5 2 2 1 7–6 +1 8
8. Lazio 5 2 1 2 7–4 +3 7