Serie A: meglepetés, az Atalanta otthon kapott ki a sereghajtótól

H. K.H. K.
2020.01.20. 22:40
A hazai környezetben szereplő Atalanta meglepetésre 2–1-re kikapott a SPAL-tól az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 20. fordulójában.

A hazai környezetben szereplő Atalanta már a 16. percben megszerezte a vezetést Josip Ilicic találatával – a szlovén válogatott játékos gyönyörű mozdulattal, sarokkal volt eredményes négy méterről (1–0).Josip Ilicic találatával – a szlovén válogatott játékos gyönyörű mozdulattal, sarokkal volt eredményes négy méterről (1–0).

A SPAL a második félidőben hét perc alatt fordított, ami után hiába rohamozott nagy erőkkel az Atalanta, nem tudott egyenlíteni, így nagy meglepetésre 2–1-re kikapott a sereghajtó SPAL-tól, amely a sikerével feljött a 18. helyre a tabellán.

A győztes gól

OLASZ SERIE A
20. FORDULÓ
Atalanta–SPAL 1–2
(Ilicic 16., ill. Petagna 54., Valoti 60.)

A FORDULÓ KORÁBBI MÉRKŐZÉSEI
Juventus–Parma 2–1 (C. Ronaldo 43., 58., ill. Cornelius 55.)
Genoa–Roma 1–3 (Pandev 45., ill. Ünder 6., Biraschi 44. – öngól, Dzeko 74.)
Bologna–Verona 1–1 (Bani 21., ill. Borini 81.)
Brescia–Cagliari 2–2 (Torregrossa 27., 49., ill. Joao Pedro 21., 68. – 11-esből)
Lecce–Inter 1–1 (Mancosu 77., ill. Bastoni 72.)

Milan–Udinese 3–2 (Rebic 48., 93., T. Hernández 72., ill. J. Stryger Larsen 66., Lasagna 85.)
Napoli–Fiorentina 0–2 (Chiesa 26., Vlahovics 74.)
Lazio–Sampdoria 5–1 (Caicedo 7., Immobile 17., 20., 67. – a másodikat és a harmadikat 11-esből, Bastos 54., ill. Linetty 70.)
Sassuolo–Torino 2–1 (Boga 61., Berardi 73., ill. Locatelli 20. – öngól)

1. Juventus 20 16 3 1 39–19 +20 51
2. Internazionale 20 14 5 1 41–17 +24 47
3. Lazio 19 14 3 2 46–18 +28 45
4. Roma 20 11 5 4 37–22 +15 38
5. Atalanta 20 10 5 5 50–28 +22 35
6. Cagliari 20 8 6 6 35–31 +4 30
7. Parma 20 8 4 8 27–27 0 28