Higuaín góljával elhozta a három pontot Rómából a Napoli

2015.01.18. 12:25
Christian Maggio (balra, Napoli) és Luis Pedro Cavanda (Lazio) csatája a labdabirtoklásért (Fotó: Reuters)
A Serie A 19. fordulójának rangadóján a Napoli 1–0-ra legyőzte a Laziót idegenben, így a rómaiakat megelőzve fellépett a tabella harmadik helyére. A mérkőzés egyetlen találatát Gonzalo Higuaín szerezte a 18. percben.

A Lazio rengeteg sérülttel (s ezzel szoros összefüggésben felforgatott csapattal), míg a Napoli Marek Hamsík nélkül vágott neki a 19. forduló rangadójának. A hazaiak nagyon bátran kezdtek, többet birtokolták a labdát, és be is szorították ellenfelüket a kapuja elé. A Napoli viszont az első hibára lecsapott: a 18. percben Gonzalo Higuaín lépett ki a jobb oldalon Dries Mertens nagyszerű indításával, majd a tétovázó Stefan Radu mellett hat méterről felvarrta a labdát a keresztléc alá – ahhoz, hogy ebből a lövésből gól szülessen, kellett Etrit Berisha kapus segítsége is. Az argentin a gólját a sérült Lorenzo Insignének ajánlotta; érdekesség, hogy a korábbi Real Madrid-csatárnak a negyedik meccsén ez volt a hetedik találata a rómaiak ellen. 0–1

A bekapott gól érezhetően megfogta a hazaiakat, de aztán szépen folyamatosan újra átvették a játék irányítását, ennek első jeleként Lucas Biglia lőtt kis híján hatalmas gólt Rafael Cabral kapujába. Három perccel később Cristian Ledesma szabadrúgását Marco Parolo csúsztatta kapura Higuaín mellett, kísérlete a keresztlécet találta el. Ám kétségtelenül Luis Pedro Cavanda nevéhez fűződött az első félidő legnagyobb lehetősége, a hátvédnek Dusan Baszta pontos beadását sikerült belelőnie a kapusba hat méterről, pedig még le is kezelhette volna a labdát, mert védő a közelében sem volt.

A második játékrész elején Higuaín kétszer is közel járt a duplázáshoz, míg a túloldalon Keita beadása után Raúl Albiolról Christian Maggio kezére pattant a labda, ám az eset közvetlen közelében álló Nicola Rizzoli egyértelműen jelezte a hazai labdarúgóknak, ne is reménykedjenek abban, hogy ezért büntetőt kapnak.

A Lazio ezt követően is támadott, ahogy csak bírt, de lehet, hogy akkor sem szerzett volna gólt, ha hajnalig játszik. Ebből is következik, hogy az eredmény már nem változott, a Napoli zsinórban a negyedik győzelmét aratta a rómaiak ellen, és fellépett a tabella harmadik helyére.