A Lazio fordított az Inter ellen, és már második a Juventus mögött

RUSZNÁK GYÖRGYRUSZNÁK GYÖRGY
2020.02.16. 20:30
Milinkovics-Szavics győztes gólt szerzett (jobbra)
A meccs előtt a harmadik helyen állt a Lazio, az Inter pedig a másodikon, de a végén helyet cseréltek egymással, mert a római csapat győzött az olasz labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában. A félidőben még az Inter vezetett, de a Lazio fordított, így tovább küzd a bajnoki címért. A Juventus így egy pont előnnyel vezeti a bajnokságot.
OLASZ SERIE A

24. FORDULÓ
Lazio–Internazionale 2–1 (Immobile 50. – 11-esből, Milinkovics-Szavics 69., ill. Young 44.)

A meccs online közvetítését ide kattintva lehet nyomon követni.

A forduló előtt az Inter a második, a Lazio a harmadik helyen állt a tabellán, ezért óriási küzdelemre volt kilátás a Stadio Olimpicóban. A két csapat erre nem is cáfolt rá, jó mérkőzés kerekedett a Juventust üldöző rómaiak és milánóiak csatájából.

Eleinte az Inter volt aktívabb, némileg meglepte a hazaiakat, akik óvatosan kezdtek, nehogy teret adjanak az ellenfél veszélyes csatárainak. Aztán szinte a semmiből a Lazio majdnem megszerezte a vezetést, mert a 9. percben Milinkovics-Szavics jó 25-ről a lécet találta telibe, pedig Padelli kapus csak nézte a labdát.

Gól nem született, átvette a kezdeményezést az Inter, majd a 20. perctől kezdve egyre nagyobb nyomást gyakorolt a fekete-kékekre a hazai csapat. Ez nem ízlett a vendégeknek, de igazán nagy helyzetet nem sikerült kialakítania a Laziónak. Ennek ellenére a semleges szemlélő úgy érezhette, hogy közeleg a hazai gól. De nem így történt, mert teljesen váratlanul gyors ellentámadás után a 44. percben Ashley Young kapásból a földre lőtt labdája a léc alá pattant. 0–1

A második félidőre nagyon harcosan jött ki a Lazio, rögvest beszorította ellenfelét, és hamar egyenlített is, méghozzá tizenegyesből. Az 50. percben óriási kavarodás után De Vrij lökését fújta be tizenegyesnek a bíró. A büntetőt a gólkirályjelölt Ciro Immobile imponáló magabiztossággal küldte a kapuba (1–1). Támadásban maradt a Lazio, az Inter akcióiban nem sok veszély volt. A hazaiak mindenképpen győzelemre törtek, és ahogy az már lenni szokott, éppen egy nagy Inter-helyzet után sikerült vezetést szerezniük.

Történt, hogy a 69. percben Marusics óriási bombáját már mindenki bent látta, de a gólvonal közelében Brozovic mentett. Nem lélegezhetett fel az Inter, mert a horvát játékosról lepattanó labda éppen Milinkovics-Szavics elé pattant, aki a lábak erdejében remekül találta meg a jobb alsót. 2–1

A gól után visszaállt a Lazio, és várta az Inter rohamait. Az Inter jött is, a rohamok nem, sőt kontrák után Immobile lőhetett volna újabb gólt, ha Padelli nem véd remekül.

A rangadó remek játékot hozott, és a Lazio teljesen megérdemelten győzte le az Internazionalét, így a második helyre ugrott a táblázaton, és már csak egy pont a hátránya a Juventusszal szemben.

24. FORDULÓ
A további vasárnapi eredmények
Udinese–Hellas Verona 0–0

Juventus–Brescia 2–0(Dybala 38., Cuadrado 75.)
Sampdoria–Fiorentina 1–5(Gabbiadini 90., ill. Thorsby 8. – öngól, Vlahovics 18., 57. – az elsőt 11-esből, Chiesa 40., 78. – az elsőt 11-esből)
Sassuolo–Parma 0–1(Gervinho 25.)
Cagliari–Napoli 0–1 (Mertens 65.)