RUSZNÁK GYÖRGY 2020.09.30 20:31 Frissítve: 2020.09.30 23:24

Négyet kapott a Lazio hazai pályán az Atalantától

Az Atalanta továbbra is remek formában van, most a Laziót kínálta meg négy góllal, méghozzá Rómában. És bár a hazaiak próbálkoztak rendületlenül, nem tudták elkerülni a nagy különbségű vereséget az olasz Serie A 1. fordulójában.

Alejandro Gómez elmegy Francesco Acerbi mellett, és megszerzi az Atalanta harmadik gólját (Fotó: AFP)

OLASZ SERIE A
1. FORDULÓ
Lazio–Atalanta 1–4 (0–3)
Róma,
Stadio Olimpico, zárt kapuk mögött. Vezette: Maresca
LAZIO: Strakosha – Patric, Acerbi, Radu (Bastos, 58.) – Lazzari (Anderson, 71.), Milinkovics-Szavics (Akpro, 70.), Leiva (Cataldi, 49.), Luis Alberto (Escalante, 70.), Marusics – Correa, Immobile. Vezetőedző: Simone Inzaghi
ATALANTA: Sportiello – Tolói, Palomino, Djimsiti (Romero, a szünetben) – Hateboer, Pasalic (De Roon, 56.), Freuler, Gosens (Mojica, 90.) – Malinovszkij, A. Gómez (Muriel, 82.) – D. Zapata (Lammers, 82.). Vezetőedző: Gian Piero Gasperini
Gólszerző: Caicedo (58.), ill. Gosens (10.), Hateboer (32.), A. Gómez (41., 61.)

Ha az előzményeket nézzük, akkor a Lazio szurkolói nem feltétlenül örültek annak, hogy kedvenceiknek az Atalanta ellen kell megküzdeniük az első fordulóban, hiszen 2017 januárja óta a „sasok” nem tudták legyőzni a vendégeket.

Nem sokáig tapogatóztak a csapatok, alig öt perc után felpörgött a játék, és rendkívül eseménydús, izgalmas meccset láthattunk. Jobban kezdtek a hazaiak, Immobile többször is helyzetbe került, aztán váratlanul vezetést szerzett az Atalanta. A 10. percben Gosens használta ki Radu hibáját. 0–1

Felpaprikázódtak a csapatok, sokat foglalkoztak egymással és kevesebbet a játékkal. A nagy hirigből végül az Atalanta jött ki jobban, álomszép akció végén Hateboer óriási kapásgóljával növelték kettőre az előnyt a 32. percben. 0–2

Szinte azonnal szépíthetett volna Immobile, de a léc megakadályozta ebben. És ennek aztán meg is lett a böjtje, mert a 41. percben az Atalanta megszerezte a harmadik gólját is, amelyet Alejandro Gómez szerzett újabb nagy hazai védelmi hibából. 0–3

Háromgólos hátrányban sem adta fel a Lazio, a második félidőben nagy lendülettel esett neki az Atalantának, hátha lehet még keresnivalója. Lenyugodtak a kedélyek, elsősorban a játékkal foglalkoztak a csapatok, és a Lazio erősen beszorította a vendégeket. Érezhető volt, hogy a nagy nyomás előbb-utóbb gólt szül. Így is lett, mert az 58. percben Caicedo küzdőszelleme meghozta a szépítést. 1–3

És jött Immobile, vele pedig egy óriási szóló és egy kihagyott helyzet. A sors ismételte önmagát, mert erre a kihagyott Immobile-lehetőségre jött az Atalanta gólja. Megint a vendégek csapatkapitánya, Alejandro Gómez volt eredményes, ezúttal óriási gólt szerzett. 1–4

Az utolsó negyedórában mindent megpróbált a Lazio, hogy valahogy csökkentse a különbséget, de semmi sem jött már össze neki, sőt a végére már a rómaiak lelkesedése is alábbhagyott, az utolsó percek csendes eseménytelenségben teltek. Ezzel az Atalanta két forduló után felugrott a második helyre a táblázaton, és góltermelésben ott folytatja, ahol az előző idényben abbahagyta.

KORÁBBAN
Benevento–Internazionale 2–5 (Caprari 34., 76., ill. R. Lukaku 1., 28., Gagliardini 25., Hakimi 42., L. Martínez 71.)
Udinese–Spezia 0–2 (Galabinov 29., 90+5.)

MÁSODIK FÉLIDŐ

94. perc: Vége a meccsnek, idegenben nyert az Atalanta. 1–4
94. perc: Hateboer kapott még egy sárgát szövegelésért.
90. perc: Három perc a hosszabbítás.
90. perc: Maradt még csere... Gosens helyett Mojica érkezett.
87. perc: Muriel került lövőhelyzetbe 15 méterről, de a bal alsó mellé durrantott.
82. perc: Atalanta-cserék: Alejandro Gómez helyett Muriel, Zapata helyett Lammers játszik.
77. perc: Cataldi szerezhetett volna gólt, de jól eltalált lövését szögletre védte Sportiello.
76. perc: Caicedo esett nagyot a tizenhatos előterében, a bíró nem fújt, pedig gyanús volt az eset, a római felkapta a vizet, kidumált magának egy sárgát.
72. perc: Akpro pakolt oda rendesen Gosensnek, reppent is a sárga.
70. perc: Csereözön a Laziónál. Milinkovics-Szavics, Carlos Alberto és Lazzari is lejött, a helyükre Akpro, Escalante és Anderson állt.
70. perc: Cataldi kapott sárga lapot, mert felvágta A. Gómezt.
64. perc: Alejandro Gómez beadása megtalálta Tolói fejét, de a nem túl erős fejes Strakosha zsákmánya lett.
61. perc: GÓÓÓÓL! AZ ATALANTA VISSZAÁLLÍTOTTA A KÖZTE HÁRMAT! Malinovszkij találta meg Papu Gómezt a tizenhatos bal oldalánál, a népszerű csapatkapitány nem sokat vacakolt, ballal óriási gólt lőtt 10 méterről a léc alá. 1–4
59. perc: Mi maradt ki! Immobile
vezethette egyedül a kapura a labdát, Sportiello remekül jött ki eléje, ezért ha kicsivel is, de a jobb alsó mellett ment el a nagy Ciro lövése.
58. perc: Lazio-csere: Radu helyett Bastos a pályán.
58. perc: GÓÓÓÓL! NINCS MÉG ENNEK VÉGE! Nagy erőkkel támadott a Lazio, és ennek meg is lett az eredménye. Milinkovcs-Szavics ívelte be a labdát a tizenhatoson belülre, Caicedo lecsapott a labdára, és üggyel-bajjal a jobb alsóba juttatta. 1–3
56. perc: Újabb csere a vendégeknél, Pasalic helyett De Roon játszik.
55. perc: Caicedo adott remek labdát a jobb oldalon Immobilének, aki visszaívelt a bal oldalon érkező Marusics elé. Marusics nem sokat gondolkodott, tüzelt istenesen, de Sportiello nagy bravúrral védett, a védők pedig szögletre mentettek.
52. perc: Szabadrúgáshoz jutott a Lazio Palomino lökése után. Cataldi szabadrúgása megtalálta Immobilét, akit nagy helyzetben szereltek a védők.
49. perc: Cserélt a Lazio is, Lucas Leivának nem ment ma, Cataldi állt be a helyére.
46. perc: A szünetben cserélt az Atalanta, Djimsiti helyett Romero a pályán.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. perc: Vége az első félidőnek, jó a meccs, az Atalanta félelmetes. 0–3
45. perc: Lazzari
kapott remek indítást, úgy tűnt, megindul a kapu felé, de félt, hogy utolérik, ezért inkább középre passzolt, de ott nem jött senki. A felszabadítás viszont rövid volt, Lucas Leiva el is lőtte, Sportiello kivédte.
43. perc: Marusics tűnt fel az Atalanta kapuja előtt, kellemetlen lövését elvetődve védte Sportiello.
41. perc: GÓÓÓÓL! OTT A HARMADIK! Támadott a Lazio, és bánta, gyorsan indult az Atalanta, Gómez adott remek labádt Zapatának, aki lőtt, Strakosha védett. Nem szabadult fel a hazai kapu, röviden szabadított fel fejjel Leiva, éppen Papu Gómez elé, aki köszönte a lehetőséget, és 6 méterről, jobbal a jobb alsóba lőtt. 0–3
40. perc: Lucas Leiva
kapott sárgát.
38. perc: Zapata gondolta úgy, hogy a tizenhatoson belül pusztán a testi erejével képes lesz megtartani a labdát, Acerbi azonban másképpen gondolta, és elvette tőle.
34. perc: KAPUFA! Óriási kavarodást láthattunk a bergamói kapu előtt, Immobile ismerte fel a helyzetet, és 4 méterről, éles szögből a lécet találta el.
32. perc: GÓÓÓÓÓL! KETTŐVEL VEZET AZ ATALANTA! Gyönyörű gól volt. Gosens kapott labdát egyedül a bal oldalon, meglátta a túloldalon teljesen egyedül érkező Hateboert, aki 8 méterről, jobbal kapásból vágta a bal fölsőbe a labdát. 0–2
28. perc:
Bal oldali beadás után Milinkovics-Szavics elől az utolsó pillanatban fejelte el a labdát Tolói.
26. perc: Izzik a levegő a Stadio Olimpicóban. Luis Alberto kapta fel a vizet, mert szabálytalankodtak vele. Freuler hallgatott, hiszen ő volt a ludas, de mindketten kaptak egy-egy sárgát.
20. perc: Luis Alberto
fejelhetett 8 méterről, de a fejes elpattogott a bal alsó mellett. Fogta is a fejét a római spanyol.
17. perc: Szép hagyományt folytatott az Atalanta, ugyanis a legutóbbi négy Lazio elleni meccse mindegyikén szerzett gólt. Gosens gondoskodott róla, hogy ne szakadjon meg a sorozat.
16. perc: Immobile húzta meg a bal oldalon, Djimsiti jól ellökte, kapott is egy sárgát.
16. perc: Papu Gómez lövése pattant le jó helyzetből egy védőről.
12. perc: Jó is van abban, hogy nincs közönségzaj. Éppen azt lehetett hallani, hogy Inzaghi egyfolytában azt kiabálja a játékosainak, hogy ne foglalkozzanak a bíróval, hanem inkább játsszanak.
11. perc: Marusics azt reklamálta, hogy lökték az eset előtt, a bíró sárga lappal jutalmazta.
10. perc: GÓÓÓÓL! VEZET AZ ATALANTA! Nem tudott felszabadítani a hazai védelem, ide-oda pattant a labda, végül A. Gómez adott középre, rosszul szabadított fel Radu, a fejéről éppen a kaputól 7 méterre érkező Gosens elé pattant a labda, ő pedig a hálóba lőtt. 0–1
8. perc: Immobile
látta meg a lehetőséget egy lövés formájában, de nagyon fölé szállt a labda.
6. perc: Helyzet az Atalanta kapuja előtt! Előbb Luis Alberto lőtt 14 méterről, Sportiellóról kipattant a labda, éppen Immobile elé, aki az előtte álló védőbe bombázott.
5. perc: A Lazio nem tudta legyőzni az Atalantát 2017 januárja óta (3 döntetlen, 3 vereség), sőt 1992 óta nem volt olyan, hogy a hazaiaknak hét meccs ne lett volna elég legyőzni a bergamóiakat.
4. perc: Zapata
esett el a hazai tizenhatoson belül, de nem volt szabálytalanság. Egy felhördülésre azért jó lett volna, ha beengedtek volna nézőket a meccsre...
3. perc: Tapogatóznak a csapatok, csak semmi felesleges kockázatvállalás.
1. perc: A meccs előtt köszöntötték Ciro Immobilét, aki megkapta az előző idény gólkirályának járó trófeát.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Lazio a szokásos világoskék-fehérben, az Atalantakék-fekete csíkos mezben és fekete nadrágban játszik.

Szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik az olasz bajnokság első fordulójának egyik rangadója, ahol az Atalanta a római Laziónál vizitál. Tartsanak velünk!

2020.10.20 13:05:36

Olasz labdarúgás CS. M.

Az AC Milan korábbi menedzsere azt sajnálja leginkább, hogy sohasem edzette a svéd támadót.

2020.10.17 11:24:00

Olasz labdarúgás BACSKAI JÁNOS

Derby della Madonnina a koronavírus árnyékában: Lukaku lábában maradt az Inter győzelme a rangadón.

2020.10.02 22:47:23

NYÁRI TRANSZFERSOROZAT. Kölcsönösen, opciósan, részletesen, cserésen, de két nagy dobást tartogat még a Juventus.

2020.10.03 14:33:00

Olasz labdarúgás MTI/B. D. K.

A 32 éves venezuelai védekező középpályás hazájában több mint 100-szoros válogatott.

2020.09.30 19:47:16

Olasz labdarúgás RUSZNÁK GYÖRGY

A bergamóiak nem tudnak betelni a gólgyártással, ezúttal Rómában nyílt ki a gólzsák.