Serie A: kikapott az Inter a Laziótól, már csak két csapat lehet bajnok

2019.03.31. 22:28
Milinkovics-Szavics (fehérben) fejel, vezet a Lazio! (Fotó: AFP)
Az olasz bajnokság 29. fordulójának utolsó mérkőzésén a bajnoki tabellán harmadik, továbbra is Mauro Icardi nélkül felálló Inter otthonába látogatott a meccs előtt a nyolcadik helyen álló Lazio, és Szergej Milinkovics-Szavics 13. percben szerzett góljával 1–0-ra győzött. Ezzel elvette a matematikai lehetőséget is az Intertől, hogy bajnoki címet ünnepelhessen az idény végén.

Nem úgy kezdődött a mérkőzés, hogy az első negyedóra végén a Lazio drukkerek örülhetnek majd: Ivan Perisic kétszer is vezetéshez juttathatta volna a milánóiakat, ám a vendégek kapusa, Thomas Strakosha mindkétszer hárítani tudott, s emellett Milan Skriniarnak is volt egy lövése, amely elkerülte a kaput – szóval a hazaiak igazán nagy erőkkel, lendületesen kezdtek.

A futball örök törvénye viszont most is igazolódott, ahogy a Lazio kialakította első helyzetét, abból rögtön meg is szerezte a vezetést: Luis Alberto remekbe szabott beadását Szergej Milinkovics-Szavics bólintotta közelről Samir Handanovic kapujába, 0–1.

A vezetés megszerzésével a Lazio némileg meglepte az Intert, így már a vendégeknek is jutott némi levegő, elmaradtak a hazaiak korábbi nagy rohamai, s valamelyest az iram is csökkent. A szünet előtti percekben aztán előbb Handanovic, majd Strakhosa is bemutatott egy bravúrt, minimális vendégelőnnyel mehettek a szünetre a felek.

Ahogy az első, úgy a második játékrész is az Inter és előbb Perisic majd Matteo Politano lehetőségeivel kezdődött, de a horvát csatár nem tudott túljárni Strakhosa eszén, az olasz középpályás meg nem is akart: közelről a kapu fölé bombázott.

Bő tíz perc múlva jött a Lazio első helyzete, de ez most kimaradt – Felipe Caicedo vitt végig egy gyors kontrát, ám Handanovic kétszer is bravúrosan mentett, s az első negyedóra végére érve, már inkább a szlovén kapus védéseiről szólt a meccs, semmint az Inter egyenlítés érdekében kifejtett rohamairól.

A félidő második felében már aztán az Internek is akadt helyzete – amellett, hogy a Lazio is szerezhetett volna újabb gólt – de a milánóiak ezen az estén nem tudtak kapuba találni, így végül győztek a vendégek.

Ezzel immár biztossá vált, hogy az idei bajnoki címet vagy a jelenleg listavezető Juventus, vagy a 15 pontos hátránnyal második Napoli nyeri, miután az Internek 8 meccsel a vége előtt 25 pont a lemaradása a torinóiak mögött.

A MÉRKŐZÉST ELDÖNTŐ GÓL

OLASZ SERIE A
29. FORDULÓ

Internazionale–Lazio 0–1 (Milinkovics-Szavics 13.)

KORÁBBAN
Parma–Atalanta 1–3 (Gervinho 8., ill. Pasalic 24., D. Zapata 75., 94.)
Roma–Napoli 1–4 (D. Perotti 45+4. – 11-esből, ill. Milik 2., Mertens 50., Verdi 55., Younes 81.)
Frosinone–SPAL 0–1 (Vicari 13.)
Fiorentina–Torino 1–1 (G. Simeone 7., ill. D. Baselli 34.)
Bologna–Sassuolo 2–1 (Pulgar 68. – 11-esből, Destro 96., ill. Boga 92.)