Serie A: kétgólos előnyről bukott a Milan a Napoli elleni rangadón

2018.08.25. 22:32
Piotr Zielinski duplája hozta vissza a Napoli reményeit (Fotó: AFP)
Bár kétgólos hátrányban volt, a Napoli összeszedte magát, és 3–2-re legyőzte a Milant az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 2. fordulójának szombat esti rangadóján.

Az első kaput eltaláló lövéséből máris megszerezte a vezetést a Milan. A 15. percben középre ívelt labda után Fabio Borini fejjel készítette le a labdát Giacomo Bonaventurának, aki gyönyörű kapáslövéssel bombázott a Napoli kapujába (0–1).

A hazaiak átvették a kezdeményezést a kapott gól után, ám José Callejón és Arkadiusz Milik lövésén kívül nem tudott nagy lehetőséget kialakítani a Napoli.

Egygólos vezetéssel kezdte a második félidőt a Milan, de hamar meg is duplázták az előnyüket a piros-feketék. A 49. percben Suso előkészítése után Davide Calabria laposan lőtte ki a hosszú sarkot (02).

A kétgólos előny nem tartott sokáig, az 53. percben egy eladott labdát követően támadhatott a Napoli, és 17 méterről Piotr Zielinski remek lapos lövéssel szépített (12). A 67. percben ismét villant a lengyel középpályás, a szöglet utáni kipattanó labdát kapásból a bal alsóba lőtte (2–2).

Sőt a 80. percben Allan passzát követően a csereként beálló Dries Mertens megszerezte a győzelmet érő találatot is a nápolyi együttes számára (32).

OLASZ SERIE A
2. FORDULÓ

Napoli–Milan 3–2 (Zielinski 53., 67., Mertens 80., ill. Bonaventura 15., Calabria 49.)