Olasz bajnok a Juventus, sorozatban kilencedszer!

R. Gy.R. Gy.
2020.07.26. 21:31
Sorozatban a kilencediket, összességében a 36. bajnoki címet ünnepelte a Juventus (fotó: AFP)
A Juventus két fordulóval a vége előtt megnyerte az olasz labdarúgó-bajnokságot, mivel hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Sampdoriát, így behozhatatlan előnyre tett szert.

OLASZ SERIE A
36. FORDULÓ
Juventus–Sampdoria 2–0 (C. Ronaldo 45+7., Bernardeschi 67.)

A TALÁLKOZÓ ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA LEHET NYOMON KÖVETNI.

Bajnokavatásra készült a Juventus a Sampdoria ellen az olasz bajnokság 36. fordulójában, hiszen a győzelem két fordulóval a vége előtt biztos bajnoki címet jelentett volna. Azért óvatosan kezdett a hazai csapat, hiszen vereség esetén is maradt volna négy pont előnye.

Inkább a Sampdoria kezdeményezett, lényegében taktikai csata dúlt, majd kiegyenlített küzdelmet lehetett látni kevés eseménnyel. A hangulattalan játszadozásba az hozott némi eseményt, hogy három futballistát is sérülés miatt kellett lecserélni, kettőt a Juventusból, egyet a Sampdoriából.

A félidő utolsó perceit megnyomta a Juventus, a 44. percben Bernardeschi remek lövését védte bravúrral Audero. A sok sérülés miatt sokat hosszabbított a bíró, és ez kapóra jött a „zebráknak”. A 45+7. percben egy visszahúzás miatt jó helyről megítélt szabadrúgásnál mindenki arra számított, hogy Pjanic rálövi, ő azonban laposan Cristiano Ronaldo elé játszott, aki 13 méterről kilőtte a bal alsót. Szép kombináció volt. 1–0

A második félidő első felében inkább a Sampdoria támadott, kisebb helyzetekig el is jutott, de a gólszerzés nem jött össze. A Juventusnak viszont igen, ugyanis a 67. percben Ronaldo lövése kijött a kapusról, Bernardeschi eszmélt a leghamarabb, és a kapuba lőtt. 2–0

A 77. percben megfogyatkozott a Sampdoria Thorsby kiállítása után, és innentől nem maradt kérdés. Ráadásul a 89. percben C. Ronaldo kihagyott egy tizenegyest, de ez már nem osztott, nem szorzott. A Juventus megnyerte a 36. bajnoki címét, sorozatban a kilencediket!

A FORDULÓ TÖBBI MÉRKŐZÉSÉN
Bologna–Lecce 3–2(Palacio 2., Soriano 5., Barrow 93., ill. Mancosu 45+2., Falco 66.)
Roma–Fiorentina 2–1(Veretout 45., 87. – mindkettőt 11-esből, ill. Milenkovics 54.)
Cagliari–Udinese 0–1(Okaka 3.)
SPAL–Torino 1–1(D'Alessandro 80., ill. Verdi 57.)
HellasVerona–Lazio 1–5(Amrabat 38. – 11-esből, ill. Immobile 45+5., 83., 94. – az elsőt és a harmadikat 11-esből, Milinkovics-Szavics 56., J. Correa 62.)