A Juve otthon továbbra is verhetetlen, hetet vágtak a „zebrák”

2014.11.09. 14:55
Kiütéses Juve-siker a Parma ellen (Fotó: Reuters)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 11. fordulójában a listavezető Juventus hazai pályán 7–0-ra kiütötte a Parmát. A torinóiaknál Fernando Llorente, Carlos Tévez és Álvaro Morata duplázott. A Lazio idegenben 2–1-re kikapott az Empolitól, a Chievo a hajrában nyert a Cesena ellen.

JUVENTUS–PARMA
Ha Juventus otthon lép pályára, sok jóra nem számíthatnak az ellenfelek. A „zebrák” elképesztő sorozatot tudhatnak magukénak, a találkozó előtt sorozatban huszonhárom bajnokit nyertek meg a Juventus Stadionban!

A tabella utolsó előtti helyén szerénykedő Parma sem bizakodhatott, a sárga-kékek (most zöld-fehérek) ráadásul az Inter elleni meglepő siker előtt egymás után hat vereséget szenvedtek a Serie A-ban.

Most sem kezdett jól Roberto Donadoni együttese, jöttek a kisebb-nagyobb helyzetek, majd a 24. percben a gól is: Pogba bombázott 24 méterről, a francia löketét még ki tudta ütni Mirante, a kipattanóra érkező Fernando Llorente közeli emelésére azonban az olasz kapusnak sem volt válasza (1–0).

A Vidalt eltiltás miatt nélkülöző hazaiak már az első félidőben el akarták dönteni a meccset, jött is hamar a második gól: Stephan Lichtsteiner gondolt egy merészet, majd megtolta a labdát, és jobbal, 25 méterről védhetetlenül a bal felsőbe tekert (2–0).

Még az első félidőben sikerült a harmadikat is berámolni: Lichtsteiner nézett fel, és emelt át a tizenhatos bal sarkához, ott Fernando Llorente érkezett, és kapásból a jobb alsóba belsőzött (3–0).

A fordulás után sem állt le a Juve, és Carlos Tévez neve is felkerült az eredményjelzőre a gólszerzők közé: az argentin a teljes Parma-védelmet átcselezte, majd miután Felipét is megkerülte, az alsó sarokba gurított a kővé dermedt Mirante mellett (4–0).

Tévez pár perccel később a második gólját is megszerezte: Pogba sokadik távoli lökete után Mirante a Juve-csatár elé ütötte a labdát, aki köszönte szépen, a lepattanót kapásból a kapuba pöckölte (5–0).

A kegyelemdöfést a csereként beállt Álvaro Morata adta meg a parmaiaknak: Coman indítását tökéletesen vette át a Real Madridtól szerződtetett csatár, majd elpasszolta a labdát a kifutó Mirante mellett (6–0), a végén pedig Lichtsteiner passzából, kapásból is betalált a spanyol (7–0), így beállítva a végeredményt.

A Juventus 1983 óta nem nyert ekkora különbséggel, akkor az Ascolit verték meg a „zebrák”. A Juve ezzel a sikerrel hat pontra növelte az előnyét az este játszó AS Roma előtt, és besöpörte sorozatban a 24. hazai győzelmét a Serie A-ban. A Parma visszacsúszott a tabella utolsó helyére. A statisztikákra szakosodott Opta szerint ez volt a Parma legnagyobb különbségű veresége a Serie A-ban.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

A forduló előtt utolsó helyen álló Chievo roppant fontos három pontra tett szert a szintén a kiesés ellen küzdő Cesena elleni mérkőzésen. A veronaiak a szünetben beállt Sergio Pellissier góljával előnybe kerültek, ám Cesena egyenlített a 88. percben. Pellissier viszont a 90. percben ismét eredményes volt.

A Bajnokok Ligája-indulásra pályázó Lazio a kiesés elől menekülő, négy bajnoki óta nyeretlen Empoli otthonában 2–1-es vereséget szenvedett, így nem tudta megelőzni a szombaton ikszelő Sampdoriát.

A Palermo két tizenegyest is kapott az Udinese elleni mérkőzésen. Az elsőt az argentin Paulo Dybala értékesítette, ezzel 1–1-re módosítva az állást. A másodikat a honfitárs Franco Vázquez kihagyta, a görög Oresztisz Karnezisz kapus nagyot védett, így egy-egy ponttal lett gazdagabb a két csapat.

OLASZORSZÁG, SERIE A
11. FORDULÓ

Chievo–Cesena 2–1 (Pellissier 48., 90., ill. Djuric 88.)
Empoli–Lazio 2–1 (Barba 52., Maccarone 55., ill. Djordjevics 66.)
Juventus–Parma 7–0 (Llorente 23., 36., Lichtsteiner 29., Tévez 50., 58., Morata 76., 88.)
Palermo–Udinese 1–1 (Dybala 42. – 11-esből, ill. Thereau 5.)