A Juventus hozta a kötelezőt, így meglépett a Romától

2014.10.26. 14:54
A torinóiak egy izzadságmentes meccsen Vidal és Llorente góljával legyőzték a Palermót (Fotó: Reuters)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 8. fordulójában a bajnoki tabella éllovasa, a Juventus 2–0-ra legyőzte a kiesőzónában szerénykedő Palermót.

JUVENTUS–PALERMO

A Bajnokok Ligájában hatalmas meglepetésre az Olympiakosztól vereséget szenvedő torinóiaknak itt volt a lehetőség a javításra – bár a Palermo az előző bajnokiját a Cesena ellen behúzta, ezt megelőzően legutóbb 2013 áprilisában nyert a ligában.

Avendég rózsaszín-feketék azonban nem adták könnyen magukat, a kezdőrúgás után azonnal betömörültek a kapujuk elé, ez pedig láthatóan megzavarta a Juvét, amely az első 15 percben egyetlen lövést sem tudott elereszteni. A nyitó negyedóra tanácstalansága után Marchisio unta meg a tologatást, és bombázott a tizenhatos előteréből kapásból. Az ötlet jó volt, de a kivitelezéssel problémái akadtak.

A 32. percben aztán az első igazán nagy lehetőségéből betalált a Juventus. Tévez totyogott a tizenhatoson belül, majd kipöccintette a szélre a második hullámban érkező Arturo Vidalnak a labdát, a chilei pedig higgadtan elcsavart Sorrentino mellett (1–0).

A folytatásban sem kényeztették el a közönséget a torinóiak, középen ment az adogatás, a helyzetek viszont elmaradtak.

A fordulás után maradt a Juve-dominancia, és a 64. percben jött a második gól is: Pirlo jobb oldali szöglete után Fernando Llorente ugrott a tizenegyespontnál a legmagasabbra, és csúsztatott a kapuba (2–0), így megszerezve első találatát a szezonban.

A hajrára még egy Giovinco-kapufával veszélyeztetni tudtak a torinóiak, ám az eredmény már nem változott, egy álmosító, igazi vasárnap délutáni találkozón a Juventus 2–0-ra legyőzte a szebb napokat is megélt Palermót, és ezzel három pontra növelte az előnyét az AS Roma előtt.

A MÁSIK KÉT TALÁLKOZÓN

A Serie A vasárnapi mérkőzései közül még két találkozót rendeztek 15 órától. Antonio Di Natale ismét, már hat perc után eredményes volt az Atalantát szintén két góllal felülmúló Udinesében, míg a Genoa hátrányból nyert a mérkőzést tíz emberrel befejező Chievo otthonában – a vendégeknek Alessandro Matri egyenlítését követően egy kihagyott büntető is belefért, a győztes találatot a tizenegyesnél hibázó Mauricio Pinilla szerezte.